Як містити гуппі.

Гуппі , мабуть, найпопулярніший вид акваріумних рибок. А все завдяки тому, що ці невеликі рибки, що володіють різноманіттям форм і забарвлень, абсолютно невибагливі, крім того, вельми гарно уживаються з іншими рибами. Якщо ви вирішили завести собі в домі акваріум, то почніть з розведення цих простих риб.
Інструкція
1
Подумайте про обсяг акваріума для утримання гуппі. Загальновідомо, що цій породі риб зовсім не потрібен величезний акваріум, адже гуппі можуть чудово жити і виробляти потомство навіть у трилітровій банці. Але, на жаль, розмір риби безпосередньо залежить від обсягу акваріума. І якщо ви хочете виростити досить великих, в рамках свого виду особин, то про трилітровій банці доведеться забути. Крім того, обов'язково врахуйте, що якщо ви хочете підселити в подальшому до гуппі інші види риб, то обсяг вашого акваріума повинен бути не менше 40 сантиметрів в довжину і 50 у висоту. Однак знайте, що містити гуппі разом з агресивними рибами можна - шикарний хвіст самців-гуппі може перетворитися на лахміття через постійні нападів нелагідність сусідів.
2
Приділіть належну увагу якості води. На думку досвідчених акваріумістів, воно визначається трьома параметрами: її чистотою, кислотністю і жорсткістю.
3
Врахуйте обов'язково той факт, що зміст гуппі в акваріумі малого об'єму викличе досить швидке його забруднення і, як наслідок, загибель риб, так як продукти їх життєдіяльності сприятимуть поширенню хвороботворних бактерій. З цієї причини для утримання гуппі кількістю більше десяти краще використовувати акваріум об'ємом близько 40 літрів і більше.
4
Правильно підберіть рослини для акваріума, так як вірний вибір рослин - важливий фактор, що відповідає за чистоту води в акваріумі. Так, для очищення води можна використовувати так званий індійський папороть, крім того, це рослина найкращим чином підходить для утримання гуппі.
5
Обладнайте в вашому акваріумі донний фільтр. Це допоможе вам підтримувати в акваріумі чистоту, оскільки такий фільтр буде добре очищати воду, залишаючи її прозорою і свіжою.
6
Простежте за тим, щоб не допустити перенаселення рибок у вашому акваріумі. Для прикладу - на кожні 2 гуппі необхідно 3-4 літри води.
7
Приділіть увагу також і висвітленню акваріума. У спеціалізованих магазинах вам порадять необхідні лампи.
8
Пам'ятайте про те, що гуппі - живородні і вони добре розмножуються. Незадовго до нересту (кільце зрілості біля ануса стає темніше, а живіт риби набуває форму прямокутника) відсадите самочку в окремий акваріум, інакше мальки будуть з'їдені родичами. Врахуйте, що куплена породиста самочка (навіть в парі з самцем) може бути вже запліднена іншим самцем, і на світ народяться непородисті мальки.
9
Годувати гуппі можна різноманітним кормом, так як ці риби всеїдні. Що з'явилися на світ мальки можуть харчуватися вже практично з самого народження. Годувати їх потрібно 3-5 разів на добу інфузоріями, науплиями циклопа і артемії, "живий пилом", навіть подрібнений мотиль або трубочник також підійде для харчування молоді. Дорослих риб годують 1-2 рази на день скоблении нежирної яловичиною, яловичої печінкою, м'ясом тріски, макроруса, омлетом і т. П. Можна давати навіть білий хліб галети, пластівці геркулесу. Тільки треба пам'ятати, що риби не повинні переїдати, тому через 15-20 хвилин, коли вони відійдуть від годівниці, потрібно видалити залишки корму.