Епілепсія: Як розпізнати захворювання.

Епілепсія є хронічним захворюванням. Вона вражає головний мозок. На жаль, в більшості випадків хвороба проявляється в ранньому віці, до досягнення 20 років. Виявити епілепсію можна по ряду характерних ознак.
Інструкція
1
Якщо ви підозрюєте, що хтось із ваших родичів хворий на епілепсію, зверніть увагу на наявність судомних нападів. Під час них хворий схильний втрати свідомості і судом.
2
Врахуйте, що після припадку людина, хвора на епілепсію, сам не пам'ятає про нападі.
3
Під час нападу можливо прікусиваніе кінчика язика, мимовільне сечовипускання. Після нападу хворий, як правило, занурюється в сон.
4
Запам'ятайте, що у разі малого нападу судоми можуть бути незначними і відсутні взагалі. Втрата свідомості носить короткочасний характер і необов'язково супроводжується падінням.
5
Іноді напади можуть бути довготривалими і тривати протягом від декількох годин до декількох днів. Весь цей час вони супроводжуються судомами.
6
Зверніть увагу на поведінку людини. Хворому епілепсією властиво сутінковий розлад свідомості. Його увага концентрується тільки на емоційно значимі події. Можливі галюцинації, з'єднуючись із станом тривоги і гніву, можуть викликати спроби суїциду або жорстокої агресії щодо оточуючих. Якщо розлад носить неглибокий характер, то поведінкою практично не викликає підозр. Уважно поставтеся до зосередженості хворого і його відчуженості. Подібні сутінкові стани виникають спонтанно і можуть тривати кілька днів. Вийшовши з них, людина нічого не пам'ятає про це.
7
Можливі стійкі зміни в психіці. На щастя, вони проявляються досить рідко і тільки після довгого часу. Характеризуються психопатоподібним поведінкою, під час якого проявляється схильність до садизму і впертості.
8
У багатьох хворих на епілепсію явно спостерігається завищення власного его. Всі його увага концентрується на власних здоров'я і інтересах. Будь-яка дрібниця, яка стосується його особисто, ставиться вище проблем оточуючих і близьких людей. У той же час помітні сильні перепади настрою, від догідливості до агресії. Збіднюється словниковий запас. Людина стає злопам'ятним.
Корисна порада
Діагностувати наявність або відсутність у людини епілепсії може тільки лікар. якщо у вас є підстави підозрювати у себе або близьких дане захворювання, обов'язково зверніться до фахівців.