Як прибрати накип на чайнику.

Наявність накипу на нагрівальних елементах будь-якого чайника говорить про те, що власники чайника кип'ятять в ньому сиру, чи не відстояну воду з-під крана. Якщо використовувати воду чисту - про накип можна буде забути. Але якщо вона все-таки з'явилася і скупчилася в чайнику, її потрібно видалити. Вам допоможуть декілька способів.
Інструкція
1
В воду всипаємо лимонної кислоти (чайна ложка кислоти на літр води), розмішуємо і виливаємо в чайник. Після чого кип'ятимо, залишаємо на півгодини відстоятися. Потім знову ставимо кип'ятити воду через півгодини. Тепер виливаємо воду, промиваємо чайник під струменем проточної води. Замість лимонної кислоти можна взяти оцет. Його знадобиться більше - на літр води дві столові ложки.
2
Ми можемо купити спеціальний засіб для позбавлення від накипу в спеціалізованому магазині. Порядок дій визначається вкладеної інструкцією.
3
Складаємо в чайник картопляні очистки, заливаємо водою, кип'ятимо. Повторюємо такий процес кілька разів.
4
Можна скористатися для видалення накипу лимоном. Він подрібнюється і складається в чайник. Заливаємо чайник холодною водою і ставимо кип'ятитися. Даємо чайнику ґрунтовно покипіти, вимикаємо, зливаємо воду. Коли чайник охолоне, беремо тряпочку і знімаємо накип. Якщо не зійшла вся накип, процедура може бути повторена.
5
Газовані напої, такі як «Кока Кола», «Фанта» та «Спрайт», теж без проблем можуть упоратися з накипом. Наливаємо напій в чайник, кип'ятимо. Виливаємо. Накип відходить на ура.
6
І останній вам порада - складіть в чайник шкірку від яблук, залийте водою і закип'ятити чайник.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NyDpGLCCkRQ
Водопровідна вода, яку наливають у чайник, містить велику кількість різних солей. Вони поступово осідають на внутрішній поверхні і на дні чайника, в результаті чого утворюється накип. Її необхідно регулярно видаляти - коштів для цього є дуже багато, і вибрати можна будь-який зручний спосіб.
Вам знадобиться
  • - засіб побутової хімії для видалення накипу;
  • - оцет;
  • - харчова сода;
  • - лимонна кислота.
Інструкція
1
Засипте в чайник спеціальний засіб для видалення накипу. Це може бути «Антинакипин», «Антінакіпь» або інші засоби побутової хімії з аналогічною дією. Вони дуже прості у використанні - їх треба просто залити водою і прокип'ятити. Цей спосіб можна назвати найлегшим, але разом з тим він далеко не самий корисний. Чистячі засоби містять безліч хімічних речовин, які й після багаторазових обполіскувань можуть частково залишатися в чайнику. Попадання їх у шлунок становить небезпеку для організму.
2
Спробуйте видалити накип безпечнішим способом - з використанням звичайної соди харчової. Закип'ятіть воду в чайнику, в окріп додайте три столові ложки соди. Після цього вода повинна охолонути. Приблизно через півгодини знову закип'ятіть чайник. Окріп вилийте, а чайник наповніть гарячою водою з додаванням пари ложок оцтової есенції. Знову закип'ятіть воду і остудіть чайник. Після проведення цих заходів накип стає пухкою, її дуже легко видаляти звичайної губкою для миття посуду. Такий спосіб хороший для запущених чайників. Яким би товстим не був шар накипу, він починає відходити тонкими пластинками.
3
Візьміть лимонну кислоту - достатньо двох пакетиків на стандартний трилітровий чайник. В холодну воду засипте порошок і прокип'ятіть. Залиште воду в чайнику приблизно на півгодини, потім злийте, налийте свіжу і знову прокип'ятіть. Кислота з легкістю розщепить накип. Після цього чайник треба буде як слід прополоскати, щоб не залишалося присмаку. Такий спосіб відмінно підійде для того, щоб видаляти накип і в простому, і в електричному чайнику. Але от для металевих чайників лимонна кислота протипоказана. В процесі розчинення накипу кислота робить шорсткою внутрішню поверхню чайника, і нова накип буде утворюватися в ньому набагато швидше. З товстою кіркою накипу лимонна кислота не впорається.
Зверніть увагу
Спробуйте використовувати оцет для видалення накипу - дві чайні ложки заливаються в чайник, після чого слід прокип'ятити його протягом двадцяти хвилин. Це дуже ефективний метод, але у нього є погана сторона - це запах. Проводити такий спосіб очищення треба обов'язково з відкритими вікнами, а на завершення дуже ретельно прополоскати чайник.
Корисна порада
Можна спробувати видалити накип, проваривши в чайнику яблучну або картопляну шкірку, лимонну шкірку. Кип'ятити воду з шкіркою треба приблизно 10 хвилин.