Як перевірятися на туберкульоз.

Ознаки туберкульозу відрізняються великою різноманітністю. Тому його так легко прийняти за інші захворювання. Все залежить від місця локалізації, розвитку і характеру хвороби. Тим не менш, при уважному спостереженні ви можете з упевненістю поставити діагноз, грунтуючись на деяких характерних симптомах.
Інструкція
1
Найбільш розповсюджені легеневі форми туберкульозу . Для їх виявлення зверніть увагу на наступні ознаки. Підвищена стомлюваність, особливо вранці. Зниження працездатності через відчуття постійної слабкості. Дитина починає втрачати активність і гірше вчиться. Доросла людина скаржиться на нездужання. Хворий втрачає апетит. Внаслідок цього відбувається втрата ваги. Особа загострюється, риси проступають різкіше. Через це може виникнути враження, що людина покращав за останній час. Бліда шкіра і виражений рум'янець додають краси. При обмеженій формі туберкульозу характерне підвищення температури до 37, 5 - 38 градусів. Температура підвищується у вечірній або нічний час, супроводжуючись ознобом і потовиділенням. При масивних формах підвищення температури більш високе. На початку захворювання кашель досить сухою. Загострюється вночі. При тривалому перебігу хвороби починається рясне виділення мокротиння. Кровохаркание спостерігається при інфільтративні форми.
2
Якщо ви підозрюєте туберкульоз кісток, хребта і суглобів, то помітите наявність болю в уражених областях. Крім того, спостерігається зниження рухливості і паталогические переломи.
3
Поспостерігайте за своїм травленням. Часті проноси і запори, болі в животі, його здуття, виділення крові під час дефекації, підвищення температури можуть свідчити про наявність туберкульозу органів травного тракту.
4
Огляньте свою шкіру на предмет ущільнень і вузликів під поверхнею шкіри. Збільшуючись у розмірах, вони розривають епідерміс і виходять назовні, нагадуючи виглядом білі сирнисті маси. У цьому випадку існує небезпека того, що ви хворі на туберкульоз шкіри.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що різних форм туберкульозу маса і відрізнити їх від інших схожих захворювань зможе тільки фахівець. Якщо ви підозрюєте наявність туберкульозу, не тягніть час і терміново пройдіть обстеження в лікувальному закладі.
Туберкульоз - одне з найпоширеніших і страшних захворювань. Вилікувати його можна. Причому ступінь успішності лікування напряму залежить від того, наскільки рано виявиться дане захворювання у людини. Тому так важливо уважно придивлятися до себе, щоб у разі чого виявити перші ознаки з'являється туберкульозу.
Інструкція
1
Симптоми туберкульозу іноді можна сплутати з проявами звичайного ГРВІ. Якщо у вас з'явилася підвищена стомлюваність, ви відчуваєте слабкість, як правило, підсилюється вранці, і зниження працездатності, це може говорити про можливу хвороби. Однак відразу не лякайтеся, якщо виявили у себе перераховані ознаки. Вони цілком можуть бути синдромами перевтоми. Крім цих симптомів на туберкульоз вказує також задишка, кашель з мокротою і постійна субфебрильна температура.
2
Також тривожними симптомами можуть вважатися різка втрата ваги, потовиділення, тахікардія і набухання лімфовузлів. Якщо до цього додається ще й біль у грудях, то візит до лікаря відкладати ні в якому разі не можна. Він проведе вам необхідне обстеження, яке включає в себе проби крові і рентген, на підставі якого і поставить вам діагноз. Далі залишиться тільки вибрати лікування.
3
Визначити наявність туберкульозу в організмі людини можна і за його зовнішнім виглядом. Такий хворий виглядає виснаженим, надмірно худим і блідими. Риси обличчя у нього загострюються, а на щоках починає грати нездоровий рум'янець. У деяких випадках можна стверджувати, що людина зовні стає дуже привабливим за рахунок загострення рис, які надають особі аристократичності. Проте це дуже нездоровий сигнал.
4
Як тільки ви помітите якісь дивні зміни у своєму організмі, відчуєте що щось йде не так, зверніться до лікаря. Адже хворі на туберкульоз, за статистикою, без вчасно розпочатого лікування в кожному третьому випадку гинуть. Решта можуть заробити хронічний перебіг, позбутися якого буде практично неможливо.
Корисна порада
Щоб уникнути важкого інфікування, необхідно зробити своєчасно всі щеплення від цього захворювання. Щороку перевіряйте стан організму реакцією Манту. Своєчасна профілактика допоможе вам або уникнути туберкульозу, або виявити його на ранніх стадіях.