Як зробити монолітне перекриття.

Монолітне перекриття , є найкращим видом міжповерхових перегородок. Таке перекриття , має ряд привілеїв перед звичайними готовими плитами перекриття. Воно має велику теплоізоляцію, краще ізолює шум і вібрацію. Роблячи монолітне перекриття , ви можете бути впевнені в тому, що саме цей спосіб найбільш кращий для того, щоб розділити будинок на поверхи.
Інструкція
1
Отже, перед тим, як робити монолітне перекриття , потрібно подбати про супутніх матеріалах. Для цього, вам необхідні такі комплектуючі та обладнання: вологостійка фанера, яка виступатиме в якості поверхні для заливки розчину; перекриття, (дерев'яна балка, на яку слід укладати фанеру); унівілка для вставки в неї балки; телескопічна стійка (опорне засіб); тринога для підтримки стійки; арматура, дріт, бетон, бетононасос або кран для заливки.
2
Починати процес заливки перекриття, необхідно з будівлі опалубки. Для цього, потрібно розрахувати кількість обладнання необхідного для перекриття. Потрібно точно знати яка площа перекриття, обов'язково врахуйте висоту перекриття, тому що від цього буде залежати вид стійки.
3
Визначте товщину перекриття. У більшості випадків в приватних будинках вона становить 15-20 см, Від товщини перекриття залежатиме вид стійки і максимальне навантаження її використання. Якщо перекриття буде дуже важким, є два варіанти виходу з положення: частіше встановити дешеві полегшені стійки або використовувати важку стійку зі збільшеним навантаженням.
4
Тепер приступайте до установки треног і стійок з унівілкі, розташовуйте їх по периметру. Поздовжні балки викладайте рядами на дистанції 2 м, після цього можна ставити все проміжні стійки. Поперечні балки укладайте на поздовжні, дотримуючись дистанції 0,5 м один від одного. Тепер можна зробити настил з фанери.
5
Наступний етап - зв'язка арматури перетином приблизно 12 мм і укладання її на фанеру за допомогою фіксаторів (спеціальних стільчиків), витрата яких повинен становити 4-6 штук на 1м ?. Це необхідно для того, щоб арматура не торкалася поверхні опалубки.
6
Все, можна заливати бетон, бажано використовувати матеріал високої марки. Заливати перекриття потрібно за один раз, а саме проміжок між порціями заливки не повинен перевищувати 3 години. Після того як бетон залитий, розрівняйте поверхню кельмою або правилом. Візьміть до уваги погодні умови, так, якщо йде дощ, то свіжий бетон слід накрити, а якщо погода сонячна, то змочуйте періодично його водою, щоб не утворилися дефекти у вигляді тріщин. Опалубку зніміть приблизно через місяць.
Корисна порада
Не забудьте, перед заливкою бетону обробити фанеру спеціальним опалубним маслом, це посприяє простому демонтажу опалубки надалі.