Як створити електронне портфоліо.

Для людей, які працюють в Інтернеті, електронне портфоліо є запорукою того, що потенційні роботодавці будуть вважати їх професіоналами. Грамотно складене портфоліо дозволить набагато швидше і ефективніше знаходити замовників з вигідними пропозиціями.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - готові роботи в електронному вигляді.
Інструкція
1
Перш за все, для складання власного електронного портфоліо ви повинні відібрати декілька власних робіт і правильно оформити їх перелік. Якщо це портфоліо копірайтера, то йдеться про тексти, які він коли-небудь писав. Якщо це портфоліо веб-дизайнера, то необхідно надати зображення сайтів та іншої продукції, які він робив.
2
Для початку визначтеся з напрямами, які ви хотіли б продемонструвати у власному портфоліо . Приміром, якщо ви - копірайтер, то це можуть бути рекламні тексти, тексти для сайтів, слогани та девізи. Відсортуйте ваші роботи за даними напрямками та відберіть, на вашу думку, кращі. По кожному напрямку оптимально всього представити достатню кількість робіт - як мінімум, 10. Така різноманітність допоможе потенційному роботодавцю сформувати думку про ваших уміннях і продемонструє, наскільки великий ваш досвід.
3
Важливо правильно і симпатично оформити власне портфоліо . Якщо ваше портфоліо складається з текстових файлів, то постарайтеся привести їх до єдиного зразка, використовуючи аналогічний шрифт, оформлення в кожному тексті. Створіть у вашому портфоліо кілька різних папок, де роботи будуть розсортовані по напрямку, тематики і т.п. Настільки акуратний підхід допоможе вашим клієнтам швидко зорієнтуватися в ваших напрацюваннях і при цьому створить враження про вас як про акуратному і виконавчому автора.
4
Останній важливий крок - розміщення портфоліо . Помістіть його туди, де про ваших напрацюваннях може дізнатися потенційний клієнт. Якщо у вас є свій сайт - розмістіть портфоліо на ньому. Але не забудьте зберегти його копії на електронному носії, який завжди перебуває з вами. Адже цілком можливо, що потенційного роботодавця ви зустрінете в досить несподіваному місці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JEEEg8thuQk
Серед вчителів електронне портфоліо набуває все більшої популярності і стає необхідним для педагогів, охочих підвищити свій професійний рівень. Сучасне портфоліо вчителя - це наочне і барвисте відображення його професійних досягнень і індивідуальності за допомогою тексту, зображень, звуку, анімації та інших мультимедійних можливостей.
Інструкція
1
В першому розділі чітко і яскраво вкажіть прізвище, ім'я, по батькові. Поруч розмістіть вашу фотографію. Наступний пункт - «Освіта» (що і коли закінчив, отримана спеціальність і кваліфікація). Обов'язково опишіть свій трудовий і педагогічний стаж роботи. В розділі «Підвищення кваліфікації» і «Самоосвіта» вказуються пройдені курси, семінари в яких ви брали участь. Обов'язково перерахуйте свої досягнення в порядку значимості: нагороди, грамоти, листи подяки. Розмітити скан-копії документів для наочності з використанням можливостей гіперпосилань.
2
В розділі «Методична робота» поміщаються розробки авторських програм вчителя, плани і аналізи уроків, а також контрольні, перевірочні роботи, тести, лабораторні роботи, розроблені вчителем. Відзначте свою роботу в методичному об'єднанні, співпраця з вузами та іншими освітніми установами. Якщо ви брали участь в професійних і творчих педагогічних конкурсах, підкресліть і це.
3
Бажано включити в портфоліо розділ, що містить досягнення учнів. Це можуть бути результати участі в олімпіадах, конкурсах, конференціях, проектні роботи учнів, опис їх творчих робіт. Тут же можна відобразити показники якості знань учнів за останні кілька років, звіти по зрізах знань, а також рейтинг учнів.
4
Розкажіть про свою позаурочної діяльності з предмету. Це можуть бути проекти з використанням інформаційних технологій, програми гуртків і факультативів, завдання олімпіад, інтелектуальних марафонів, сценарії позакласних заходів, екскурсійна робота. Для наочності використовуйте фотографії та відео з записом проведених заходів (виставки, предметні екскурсії, КВК, брейн-ринги тощо.).
5
В розділі «Навчально-матеріальна база» поміщаються списки літератури і наочних посібників з предмету (макети, таблиці, схеми, ілюстрації). Вкажіть наявність технічних засобів навчання (комп'ютер і комп'ютерні засоби навчання, мультимедійні дошки, музичний центр тощо). Наведіть приклади використовуваних аудіо- та видеопособий, дидактичного матеріалу та інші документи за бажанням вчителя.
Корисна порада
Електронне портфоліо вчителя може бути оформлено у вигляді брошури, папки або альбому в електронному форматі (наприклад, презентаційна програма PowerPoint або набір графічних файлів), персональної сторінки або цілого сайту.