Як утеплити приватний будинок.

Зазвичай індивідуальне житлове будівництво опалюється автономно. І в інтересах власника будинку мінімізувати витрати на опалення. Якщо грамотно утеплити приватний будинок, то можна істотно економити на рахунках за енергоносії.
Інструкція
1
У приватному будинку тепловтрати йдуть через підлогу, стіни і дах. Утеплення повинно бути комплексним. І починати потрібно з підлоги. Якщо будинок тільки будується і стяжка ще не залита, то потрібно зробити наступне: - насипати і утрамбувати шар щебеню товщиною 10 см; - зверху насипати і утрамбувати шар піску товщиною 10 см; - поверх піску укласти теплоізоляційні плити; - розстелити гідроізоляцію; - зробити стяжку .Якщо є можливість придбати граншлак, то поверх піску краще насипати шар з цього пористого теплоізоляційного матеріалу.
2
Якщо ж у будинку вже є готовий цементну підлогу, то для утеплення на нього укладаються дерев'яні балки, між ними - мати теплоізоляції, і зверху настилається статева дошка або OSB-плити, поверх яких вже настилається підлогове покриття.
3
Неможливо утеплити приватний будинок, не утепливши стіни. Через них виходить до 30% всього тепла. В першу чергу необхідно встановити в будинку сучасні вікна з енергозберігаючими склопакетами і щільно закриваються двері. Самі ж стіни можна утеплювати як зовні, так і всередині. Однак внутрішньо утеплення має ряд недоліків: - скрадається загальний обсяг внутрішніх приміщень; - теплоізоляція не тримає тепло, а лише перешкоджає його висновку назовні; - стіни будинку залишаються холодними, і на внутрішній стороні може утворитися вогкість і цвіль через конденсата.Такіх проблем не виникає при утепленні стін зовні - самі стіни прогріваються, акумулюють тепло, а шар теплоізоляції перешкоджає їх охолодженню.
4
Стеля можна утеплити матами з мінеральної вати. Будь утеплювач виконує свою функцію, тільки лише залишаючись сухим. Тому шар стельового утеплювача потрібно захистити від вологи і конденсату. Для цього з боку даху мінеральну вату накривають гидробарьером, який перешкоджає попаданню вологи зовні і при цьому пропускає пар (конденсат) зсередини. З боку житлових приміщень, утеплювач вкривають паробарьером. Цей матеріал не пропускає не тільки вологу, але і найдрібніші частинки пара. Утепливши таким чином дім, можна значно скоротити витрати на опалення.