Як перевірити валюту.

Максимально грамотно перевірити купюру на справжність здатний лише спеціально навчений співробітник банку. Але й звичайним громадянам необхідно володіти початковими навичками виявлення підроблених банкнот.
Інструкція
1
Ознайомтеся з ознаками справжності банкнот. Використовуйте для цього тільки офіційні сайти, оскільки на інших інформація може бути умисно спотворена фальшивомонетниками в своїх інтересах. Нижче наведені адреси таких документів з описами ознак справжності рублів, доларів США і евро:http://cbr.ru/bank-notes_coins/bank-notes/http://www.newmoney.gov/newmoney/files/100_Materials/100_MultinoteBookle...http://www.ecb.int/euro/banknotes/security/html/index.en.html
2
Придбайте прилад для визначення автентичності купюр: ультрафіолетовий, магнітний, інфрачервоний, що просвічує. Деякі з них є комбінованими і, займаючи менше місця на столі, замінюють відразу декілька пристроїв. Найбільш широко поширені прилади, що поєднують в собі функції ультрафіолетового, магнітного і просвічує детекторів. Користуватися ними значно зручніше при наявності вбудованих лінзи і лінійки. Але такий прилад слід обов'язково доповнити ще одним окремим - інфрачервоним.
3
Для управління комбінованим приладом користуйтеся двома вимикачами. Один з них, розташований на основному блоці ззаду, включає харчування приладу, при цьому починає працювати і магнітний датчик при його наявності. Другий, що знаходиться на плафоні з ультрафіолетовими лампами, дозволяє вибирати режим: перевірка ультрафіолетом (UV) або на просвіт (PE).
4
При перевірці купюри ультрафіолетом спочатку зверніть увагу на свічення паперу. Його не повинно бути взагалі (порівняйте з звичайному офісному папером, який під лампою детектора яскраво світиться синім). Втім, якщо воно є, це ще не означає, що купюра підроблена - вона цілком могла опинитися разом з брюками в пральній машині, і на неї перейшов відбілювач з порошку. Для отримання точної відповіді на питання, справжня чи банкнота, зверніться в банк. А ось ті області, які, згідно з офіційними документами, є покритими люмінофором, світитися повинні, причому, як колір, так і форма світиться малюнка повинні повністю відповідати зразковим. Якщо на додаток до офіційних є сторонні світяться мітки, купюра, можливо, мічена і раніше застосовувалася в ході операції по затриманню злочинців. У цьому випадку її не завадить перевірити і звичайним дозиметром, оскільки іноді при таких операціях банкноти мітять не тільки люминофорами, але і радіоактивними речовинами.
5
При перевірці на просвіт повинні бути добре видно водяні знаки. Звертайте увагу на відповідність їх форми і розташування тим, які показані в офіційних документах. Спосіб отримання водяних знаків давно не є секретним, але роботу фальшивомонетникам ускладнює той факт, що спеціальний барабан, необхідний для їх отримання, має дуже великі габарити і вартість.
6
Для перевірки банкноти на інфрачервоному детекторі покладіть її під освітлювач і камеру, а зображення спостерігайте на моніторі. Порівняйте форму і розташування інфрачервоних міток з зразковими.
7
Для перевірки наявності невидимих магнітних смуг проведіть відповідною ділянкою купюри по магнітної голівці приладу. Повинен з'явитися звук, супроводжуваний спалахами світлодіода. Також переконайтеся у відсутності магнітних смуг там, де їх не повинно бути.
8
Відповідність розмірів купюри і окремих її елементів офіційним здійсните за допомогою вбудованої в апарат лінійки.
9
Не забувайте і про ті ознаки, за якими купюру можна перевірити без приладів (хрест паперу, поринають нитки, фарба, яка змінює колір залежно від кута огляду, і т.п.). Завжди перевіряйте їх наявність та відповідність описаним в офіційних документах, навіть у тому випадку якщо прилади є. При будь-яких сумнівах в справжності банкноти звертайтеся в банк.