Як зробити жалюзі. Як зробити римську штору.

Жалюзі - річ не тільки красива, але й потрібна. Хіба мало хто там за вами може спостерігати. Однією з найбільш модних і сучасних модифікацій на тему жалюзі є римська штора. Зовні вона виглядає як штори французькі і на горизонтальні жалюзі. Римська штора запозичує від французьких прямизну ліній, а від горизонтальних жалюзі - розбите на ламелі суцільне полотно тканини. Викладена нижче інструкція зачіпає всі аспекти створення модних римських штор.
Вам знадобиться
  • Вибір тканини вас ні в чому не обмежує. Вставки можна зробити з рейок, довжина яких не повинна перевищувати ширину самих штор. Це можуть бути рейки з дерева, трубки з пластика або алюмінію невеликого діаметра. Маленькі кільця виконуються з металу або пластмаси діаметром близько 15 см, а скоби можна зробити зі звичайних рибальських гачків. Обважнювачем послужить прут з дерева або металу, рівний по ширині самої шторі, який потрібно вшити в її низ. Матеріал шнура особливого значення не має, а карниз можна виконати з бруса. Діаметр його повинен складати від 3 до 4 см, і довжина його не повинна перевищувати 2 метри. Також нам потрібно кілька гвинтових петлею, саморізи з дюбелями і фіксуючий гачок.
Інструкція
1
По діаметру віконного прорізу з невеликим запасом вирізаємо шматок з тканини. Для нижньої частини нашої штори цілком підійде заводська обробка. Для цього тканину розкладаємо вгору зворотною стороною, на рівній поверхні. Гладимо праскою все складочки і рівними лініями робимо розмітку для пришивання стрічки.
2
Підганяємо і загладжуємо припуски вертикальних країв. Прошиваємо з відступом 1,5 см від краю. Потім пришиваємо стрічку за розмірами і потім кільця. Далі обтягуємо підготовлений брус шторної тканиною степлером або невеликими цвяхами, не забувши заховати зовнішній шов під кінці тканини. Іншу частину липучки пришиваємо до верхньої частини штори. Нижню ж частину пишемо в 2 ряди, враховуючи те, що між рядками повинна вставлятися планка-утяжелитель.
3
Якщо штора буде вішатися на простий карниз, то верхній її край обробляємо, як і нижній. Але перший шов потрібно робити на відстані від краю в 1 см. Між швами вставляємо планку і кріпимо до карнизу штору, пришивши міцно перед цим кільця. Між шторою і тасьмою вставляємо рейки (або трубки) і відносно краю вирівнюємо.
4
Вішаємо на карниз штору і знову вирівнюємо. Уздовж верхніх кілець протягуємо шнур і пронизуємо їх через одне кільце, в кінці. Ще три шнура простягаємо через кільця і так же витягуємо крізь кільце.
5
Опускаємо нашу штору і зайві кінці шнурів обрізаємо, роблячи півметровий запас від кінців, пов'язуємо шнурки в вузол. Нам залишилося лише прикріпити гачок до рами вікна для фіксації (з боку шнурів) - і наші модні римські штори-жалюзі готові!