Як зшити шапку дитині. Як зшити шапку з флісу.

Самостійно зшити шапку дитині не складно. При цьому часу буде потрібно всього 1-2 години. Неважливо, який фасон ви оберете. Головне, щоб дитині подобалася пошита вами шапка, і він носив її з задоволенням.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, з якої тканини ви будете її шити. Тканина може бути різною: з флісу, з нової трикотажної тканини, зі старої футболки. Головне, щоб вона розтягувалася і добре облягала головку малюка. Тому рекомендовано саме з трикотажної тканини. З флісу шапка дуже м'яка і тепла, її можна одягати і взимку.
2
Знімайте дві мірки: - окружність голови (вимірюється головка по колу через лоб, вушка і низ потилиці); - висота шапочки (вимірюється від середини вушка до верхівки).
3
Робіть викрійку з паперу. Вона повинна бути трохи менше, ніж зняті розміри голови. Це через властивості тканини розтягуватися. Але по 1-2 см на шов все-таки додавайте.
4
Далі викроюйте з тканини: - дві напівкруглі деталі - підстава шапочки; - прямокутник, який за довжиною дорівнює окружності голови - це борт шапочки. Ширина борта визначається за бажанням, але в середньому близько двадцяти сантиметрів.
5
Пошиття: стачать між собою дві деталі підстави шапочки, складені лицьовою стороною всередину. Борт також стачать по боці з виворітного боку. Накласти борт на основу і стачать по колу. Всі шви обробити Верлок.
6
Шапочку для дівчинки можна і потрібно прикрасити аплікаціями, в'язаними квіточками, помпончікамі або ще чим-небудь. Хлопчику прикріпіть на шапку значок із зображенням машинки або улюбленого героя з мультфільму.
Корисна порада
Дівчинці можна ще пошити бере. Треба вирізати з тканини коло великого діаметру, по довжині кола зібрати його, закладаючи складки, до величини обхвату голови і сострочіть з обтачкой. Обтачка довжиною дорівнює окружності голови. Обтачка подвійна і повинна щільно облягати голову, щоб готовий бере не спадав на очі. Для цього в обтачку можна вставити широку резінку.Мальчіку можна пошити НЕ закруглену, а прямокутну шапочку. Такі шапки були модні у вісімдесятих роках і називалися «Півник».