Як зробити килимок. саморобний килимок для туалету і ванни.

Заходячи в ванну або туалет холодним зимовим ранком, і розуміючи, що кахельна плитка під ногами звірячому холодна, ви уявляєте, як би було здорово мати під ногами пухнастий і теплий килимок замість тій чортовій плитки. Можна, звичайно, про це щоранку мріяти до самої пенсії, але краще буде цей килимок купити. А ще кращим вибором буде виготовлення його своїми руками.
Вам знадобиться
  • Потрібно заготовити 50 гр. бавовняної тасьми або пряжі, міцний шнур, чотири палки з діаметром в 7 см, лист картону 13 на 20 см і яскраві клаптики з матерій різних забарвлень, яскравих чи не дуже.
Інструкція
1
Шматочки з тканини ріжемо смужками шириною в 4 см, наметовому їх на картонний шаблон і по всій його довжині розподіляємо рівномірно. На згинах смужки розрізаємо і отримуємо клаптики 4 на 13 см. Робимо ткацьку раму з двох розгалужених на кінцях палок і двох поперечних перекладин. Обабіч нижньої поперечини і на кінцях бічних вирізаємо отвори для з'єднання хрест-навхрест. Скріплюємо палки зразок підставки для ялинки і обв'язуємо їх шнуром. Ширина рами зафіксована. Вставляємо в нерозгалужені кінці верхню перекладину.
2
Натягуємо на раму пряжу, обмотуючи її навколо нижньої і верхньої перекладин. Натягуємо на них 132 Стек гілок основи в 1 см один від дружки. Кількість основ вибираємо з розрахунку на килимок розмірами 65 на 85 см.
3
Беремо шнур, пов'язуємо гачком ланцюжок, якої захоплюємо нитки основи - з шнура робиться петля, вставляється в гачок і підводиться до перших двох ниткам основи справа. Робоча нитка не повинна виходити з-під основи. Перші дві нитки основи захоплюємо петлею і витягуємо гачком через цю петлю робочу частину шнура. Виходить ще петля, якої ми охоплюємо наступні дві нитки основи і знову через петлю витягуємо шнур. І так робимо, поки не досягнемо кінця Стек гілок основи. В кінці закріплюємо.
4
Тепер формуємо полотно. Простягаємо через нитки основи шнур змійкою, закріпивши початок. Прокладаємо перший ряд тасьми і зав'язуємо заготовлені нами клаптики на тасьмі, між кожною ниткою основи. Як тільки ряд закінчиться, прокладаємо в зворотному напрямку тасьму, щоб вона у нас обвивала в шаховому порядку нитки основи по відношенню до ряду попередньому, і зав'язуємо на тасьмі клаптики.
5
Кожен наступний ряд тасьми з клаптиками зрушуємо щільно до попереднього. Як досягнемо потрібної довжини килимка, в'яжемо ланцюжок шнура гачком. Цей ланцюжок буде у нас тримати край вироби.
6
На перекладинах розрізаємо кінці Стек гілок основи, звільняючи килимок від рами. Перша нитка основи у нас завязива6ется на два вузла разом з третьою, а друга - з четвертої і так далі. Підрівнявши ножицями бахрому з клаптиків, можна сміливо сказати, що наш яскравий і красивий килимок готовий!