Як зробити нагородні розетки. Нагородна розетка своїми руками.

Якщо ваш вихованець - постійний учасник різноманітних змагань та виставок, рано чи пізно вам доведеться обзавестися аксесуаром для його нагород і медалей. Нагородні розетки - це аксесуар, який, безумовно, повинен бути ексклюзивним і підкреслювати оригінальність вашого вихованця. Тому необхідно вміти робити їх самостійно. Виготовлення нагородних розеток - не такий вже складний процес. Підключіть всю свою уяву, потренуйтеся, щоб набратися трохи досвіду, і ви - майстер!
Інструкція
1
Нагородні розетки своїми руками краще виготовляти з атласної стрічки. Візьміть кілька різновидів стрічки: для куточків більш широку (4-5 см), для решти підійде більш вузька (до 2,5 см). Кольори стрічок підберіть яскраві, але поєднуються між собою, щоб розетка нагородна не виглядала безглуздо.
2
Для основи розетки з картону виріжте кружок необхідного діаметра. Чим більше діаметр розетки, тим рідше робіть складки і навпаки. Бантовими складку закладайте спочатку з виворітного боку, а потім з лицьового, не забуваючи, що вона повинна йти внахлест, приблизно на пів сантиметра.
3
Для початку закладіть стрічку на 1 см таким чином, щоб виворітні сторони зустрілися. Потім закладіть стрічку на виворіт, але тільки з того боку, де знаходиться довгий кінець стрічки. Після цього стрічку закладіть на лицьову сторону і чергуйте закладання складок. Повторюйте ці дії до тих пір, поки довжина складеної стрічки не буде рівною або трохи перевищувати діаметр вирізаного кола.
4
Для того щоб зробити стикування двох країв стрічки менш помітною, останню складку закладіть на лицьову сторону і обріжте через 1 см після згину. Всі складки стягніть ниткою, щоб вони добре трималися. Крайню складку акуратно розшийте і накладіть кінець стрічки на її початок, щоб справити стикування. Знову закладіть складку, як і було спочатку, і зшийте кінці. У вас повинна вийти розетка, яка в наслідок нашивається на картон.
5
Перед тим як пришивати розетку, проколіть картон по внутрішньому колу приблизно через рівні проміжки. Це робиться для того, щоб бачити з обох сторін, чи рівно нашивається розетка по колу.
6
Розетку пришиваємо до картону по внутрішньому шву на стрічці. Після цього приклейте петельку і хвости. Також скрійте всі шви, для чого наклейте на виворітну сторону ще один гурток з ватману або кольорового картону. В серединку розетки приклейте емблему виставки, заздалегідь заповнивши порожнечу, що утворилася між стрічкою, кружком з гофрованого картона.Еслі ви робите велику розетку, зробіть кілька маленьких і накладіть їх одна на іншу.