Як відбілити фіранки. Як очистити пароварку.

З часом тюлеві фіранки втрачають первісну білизну. Стає прикро, особливо, якщо вони улюблені. Існує декілька способів подарувати завіски друге життя.
Вам знадобиться
  • - відбілювач;
  • - синька або зеленка;
  • - перекис водню і нашатирний спирт;
  • - сіль;
  • - хлорка і кальцинована сіль.
Інструкція
1
Вибілити фіранки можна за допомогою дешевого відбілювача. Виперіть тюль звичайним способом з порошком. Замочіть на кілька кілька годин, прополощіть. Потім налийте в тазик з теплою водою відбілювач і залиште на деякий час. Після цього під проточною воой прополощіть кілька разів.
2
Можна використовувати ефект оптичного обману, яким користувалися ще бабусі. Після прання занурте тюлеві фіранки в дуже слабкий розчин синьки. Якщо ви її не знайдете у продажу, заменіете зеленкою. Тільки пам'ятайте, що потрібно всього кілька крапель засобу на 3-4 літра. Для більшого ефекту додайте в розчин трохи молока, від нього тюль стане як нова.
3
Застосовуйте сольовий розчин для відбілювання фіранок. На 5 літрів теплої води покладіть 1-3 столових ложок солі. Головне, щоб вона розчинилася, потім покладіть в розчин тюль. Залиште на якийсь час і прополощіть.
4
Пожовклу тюль можна відбілити за допомогою 3% перекису водню і нашатирного спирту. Візьміть розчини в пропорції 3: 1 і влийте в емальований посуд з гарячою водою. Покладіть в ємність фіранку і нагрійте на повільному вогні. Ні в якому разі не кип'ятіть. Час процедури 15-30 хвилин, залежить від стану тюлі.
5
Приготуйте відбілювач в домашніх умовах. Візьміть по 0,5 кг хлорки і кальцинованої солі на 10 літрів води. Ретельно перемішайте і залиште на 48 годин. Процідіть через марлю, складену в декілька шарів. Розлийте по скляних пляшках. Гуща, яка залишилася на тканині, добре очищає унітаз і ванну. Використовуйте, як звичайний відбілювач.
Корисна порада
Після прання тюлеві фіранки можна вішати відразу вологими.