Як усунути шум вентилятора.

Будь-яка комп'ютерна техніка при роботі неминуче створює фоновий шум , який інколи дратує, заважає зібратися з думками при роботі. В комп'ютері головним джерелом шум а є обертові деталі, і більшою мірою до них можна віднести охолоджуючі компоненти - вентилятори, або по-іншому - кулера. Наявність охолоджуючих компонентів в конструкції системи необхідно, так як перегрівання може порушити її працездатність, тому відмовитися від їхнього використання не можливо, але можна знизити рівень шум а від їх роботи.
Вам знадобиться
  • викрутка, пилосос, машинне масло або силіконова змазка, кулер
Інструкція
1
Перш за все, визначте джерело шум а, чи є їм саме вентилятори, або це якісь інші обертові або вібруючі деталі в корпусі (вінчестери, CD/DVD приводи і т.д. ). Якщо шум всередині корпусу виходить в дійсності від вентиляторів, визначте від яких саме. Найбільш ймовірно, що шум створюється вентиляторами охолоджуючими блок живлення і процесор, оскільки саме вони представляють собою елементи, найбільш що виділяють тепло і нужденні в ефективному теплоотводе.
2
Визначте причину посилення шум а вентиляторів. Для цього виключіть всі можливі варіанти методом від протилежного. Найчастіше причиною може стати або забруднення вентилятора пилом, або його зношеність та/або несправність, також переконайтеся, що вентилятор щільно прилягає до поверхні охлаждаемой деталі і шум не є причиною його вібрації.
3
Розкрийте корпус системного блоку і акуратно пропилесосьте всі доступні деталі, в тому числі і вентилятори, намагаючись не завдати механічних пошкоджень. В'їдається пил видаліть намотаною на сірник ватою, попередньо просочивши її в спирті. Якщо дана дія не знизило рівень шум а, або знизило мало, то відкрутите/від'єднайте вентилятор від центрального процесора (відеокарти, блоку живлення), переверніть його зворотною стороною, видаліть круглу наклейку. Скориставшись піпеткою, капніть рідке машинне масло на вал вентилятора, розташований під наклейкою, або використовуйте спеціальну силіконову змазку. Підключіть вентилятор в тому ж перевернутому положенні до харчування і дайте йому попрацювати кілька хвилин, поки масло не проникне у внутрішню поверхню вентилятора до його рухомим і дотичним частинам. Далі поверніть наклейку на місце і знову встановіть вентилятор.
4
Якщо і це не допомогло - шум пов'язаний із зносом підшипника кулера, просто замініть вентилятор. Стандартний вентилятор, що поставляється в комплектації з комп'ютером, зазвичай має середні якісні характеристики і з часом створює досить багато шум а. Тому замініть його краще на дорожчий кулер, який має великий і відповідно більш ефективний радіатор. Придбайте вентилятор, який має термостатичне управління, датчики в ньому допоможуть контролювати швидкість обертання, тобто при падінні температури в корпусі швидкість автоматично сповільниться, а значить і рівень шум а знизиться. Усунути або, принаймні, знизити шум від вентилятора допоможе звуковбирний корпус. Придбайте такий корпус з менш шум нимі вентиляторами охолодження і розширеними отворами для вентиляції.
Зверніть увагу
Знизити шум вентилятора можна знизивши напругу їх живлення (з 12В до 7 або 5В), але робити це абсолютно не рекомендується.