Як натренувати серце.

Серце - це найважливіший орган людського організму. Від того, наскільки воно натреноване, залежить самопочуття людини, її здатність витримувати фізичні навантаження і тривалість життя. Щоб серце працювало без збоїв, його необхідно правильно тренувати.
Вам знадобиться
  • кросівки, велотренажер, басейн
Інструкція
1
Почніть з підрахунку максимально допустимого пульсу. Підрахувати його можна за формулою 220 мінус вік (кількість років). Основний принцип вправ для серця - підтримка оптимального пульсу, який вираховується так: значення максимально допустимого пульсу, помножене на 70 відсотків.
2
Якщо в процесі тренування пульс менше оптимального, слід збільшити навантаження. І, навпаки, при дуже високій частоті серцевих скорочень навантаження необхідно зменшити.
3
Приступайте до тренування серце прямо на робочому місці. Для цього треба робити кілька п'ятихвилинних перерв протягом дня, присвячених фізичним вправам. Це можуть бути звичайні присідання, стрибки або біг на місці.
4
Переходьте до другого етапу - щоденні піші прогулянки. Свіже повітря і рух допоможуть привести серцевий м'яз в стан, який дозволить перейти до більш серйозних навантажень. Почати варто з півторакілометровій прогулянок, причому це відстань треба пройти за сорок хвилин.
5
Якщо пульс через 20 хвилин не досягає оптимального рівня, маршрут слід збільшити на 100 метрів, що складає приблизно 170 кроків. Однак час залишається колишнім, тому швидкість пересування треба збільшити. Коли у вас вийде пройти за 30 хвилин 4 кілометри, можете записатися в басейн.
6
Плавайте не менше 20-30 хвилин, повторюючи тренування не менше трьох разів на тиждень. Заняття в басейні практично не мають протипоказань. Плавання незамінне для тренування скелетних м'язів і серця. Воно не дає непотрібного навантаження на суглоби і хребет.
7
Коли пройде три місяці після першого тренування в басейні, слід приступати до занять бігом. Можна замінити біг танцями, які не тільки чудово тренують серце, а й благотворно впливають на настрій, підвищують самооцінку і приносять нові знайомства.
8
Спробуйте заняття на велотренажері. При будь-якому вигляді тренування слід стежити, щоб значення пульсу було оптимальним. Перед початком занять рекомендується зробити кардіограму і порадитися з лікарем.