Як оформити город на вікні.

Мати город на вікні не тільки зручно і корисно - він може стати оригінальним і функціональним прикрасою вашої квартири. Щоб рослини добре росли і приносили великий урожай, а вам не становило жодних доглядати за ними, потрібно правильно його організувати.
Інструкція
1
По-перше, перед тим як висаджувати рослини, потрібно як слід підготувати місце для город а. Виберіть найбільш підходяще вікно: воно повинно виходити на сонячну сторону і бути досить великим. В кімнаті не повинно бути протягів, з щілин на рамі не повинно дути, бажано заздалегідь як слід заклеїти вікно.
2
По краю підвіконня прибийте невелику рейку, щоб вийшов бортик висотою в 3-5 сантиметрів, який запобіжить падіння горщиків із саджанцями, якщо ви випадково зачепите їх. Щоб приховати некрасивий брусок, зробіть невеликий декоративний паркан висотою 7-10 сантиметрів. Його можна виготовити з картону або з тонких прутів у вигляді тину, на який можна повісити маленькі керамічні горщики.
3
У верхній частині рами вбийте два гвоздика і підвісьте на них ящики з землею, в які можна посадити кучеряві рослини. Ящики не повинні бути занадто високими, щоб не заважати росту сусідніх рослин, а й вузькими їх робити теж не варто, інакше не буде місця для коренів саджанців.
4
Заздалегідь продумайте, які культури ви хотіли б посадити. Сьогодні можна придбати насіння, виведені спеціально для вирощування на підвіконнях. До таких рослин можна віднести деякі сорти огірків, які прекрасно ростуть в підвісних ящиках, помідор-черрі, перцю, зелені, цибулі.
5
Висаджувати рослини слід так, щоб високі стебла стояли вздовж стіни. Якщо розташувати їх ближче до краю, вони будуть заважати доглядати за дрібнішими саджанцями, а якщо посадити уздовж вікна, вони будуть затінювати сусідні рослини.
6
В ящики з огірками можна встановити невеликі решітки, які виконуватимуть декоративну функцію і направляти ріст рослин.
7
В квіткових магазинах продаються різні прикраси для букетів і горшкових рослин. Купіть там кілька божих корівок, які можна приклеїти на листя ваших саджанців, або метеликів на довгих спицях. Якщо встановити таку метелика в горщик і приховати спицю за листям рослин, вона буде чудово виглядати і прикрашати ваш міні- город .
8
Своїми руками можна виконати невелике опудало, яке ви зможете встановити поряд з декоративним тином. Для цього вам знадобиться дві рейки, кілька клаптів тканини і товста нитка. З одного клаптика зшийте невеликий мішечок, набийте його ватою і надіньте на рейку, закріпивши ниткою. Прикріпіть другу рейку перпендикулярно вашої заготівлі. Зробіть одяг для опудала, надіньте її, закріпіть нитками і намалюйте ляльці особа - опудало готово. Можна також виконати його з соломи і використовувати лялькову одежду.Красіво оформлений город на підвіконні може стати хорошою альтернативою домашній оранжереї, а на вашому столі завжди будуть смачні домашні овочі.