Як навчити собаку не боятися собак. Як навчити собаку спілкуватися з іншими собаками.

Собаки , також як і люди, здатні відчувати страх. Вони теж мають свої фобії. Хтось боїться машин, хтось людей, хтось пострілів петард, а хтось боїться своїх родичів. Так як же навчити собаку не боятися собак?
Вам знадобиться
  • Нашийник, повідець, улюблена іграшка собаки, ласощі, ваше безмежна витримка і терпіння.
Інструкція
1
Собака боїться собак з двох причин: брак або повна відсутність соціалізації (собака мало спілкувалася або зовсім не спілкувалася зі своїми родичами після того, як її забрали з посліду) та пережитий негативний досвід спілкування з іншими собаками. Ситуацію виправити можна, але досить складно. Проявіть максимум розуміння і терпіння.
2
Займіться з собакою загальним курсом слухняності. Походіть на дресирувальних майданчиках. Дресирування потрібна для того, щоб встановити тісний контакт між собакою і господарем. У процесі дресирування собака розуміє, що господар - лідер, ватажок. А поруч з ватажком собака почувається значно впевненіше.
3
Там же на дресирувальних майданчиках у собаки є відмінна можливість познайомитися з іншими собаками. Виберіть самого спокійного пса. Попросіть його господаря допомогти вам (навряд чи вам відмовлять). Підійдіть зі своїм собакою до них. Гладьте чужу собаку, пригощайте. Так ви дасте зрозуміти своєму вихованцеві, що нічого страшного не станеться, якщо поспілкуватися з цим родичем.
4
Якщо ваша собака занадто боязка і намагається опиратися або втекти при наближенні до іншої собаці, прив'яжіть її до чого-небудь надійному. Самі підійдіть до іншої собаці і активно з нею пограйте, погладьте її. Потім поступово з чужою собакою підходите до своєї все ближче. Але не перестарайтеся, щоб не увергнути вашу собаку в паніку.
5
Якщо у вас є знайомі з собаками, запрошуйте їх до себе додому. Ваша собака, перебуваючи на своїй території буде значно впевненіше. Як тільки вона проявить інтерес до «гостю», обов'язково похваліть його і дайте ласощі.
6
Під час прогулянок починайте привчати свого вихованця до інших собак постепенно.Старайтесь гуляти ближче до місць для вигулу собак і в той час, коли там збираються інші собачники. Але близько поки не підходьте до них. Нехай ваша собака бачить і чує присутність інших собак. У цей час відволікайте свого улюбленця активними іграми з його улюбленою іграшкою.
7
Поступово скорочуйте відстань між вами і вигулом.В ідеалі, якщо є можливість, і ваша собака все-таки дружить з кимось із одноплемінників, гуляйте разом поблизу від вигулів. Собакам властивий комплекс наслідування. Бачачи як його друг грає з іншими собаками, ваш пес рано чи пізно теж спробує включитися в гру.
8
Ніяк не реагуйте на прояв боягузтва з боку вашої собаки. Адже ви - ватажок! І по-вашому, нічого страшного навколо не відбувається. Якщо ви почнете лаяти свою собаку або навпаки спробуєте її пошкодувати і заспокоїти - ви тільки погіршить становище.