Як запустити комп'ютер в режимі емуляції.

Для задоволення різних потреб, що виникають при розробці та тестуванні програмного забезпечення, часто необхідна одночасна робота декількох комп'ютерів під управлінням різних операційних систем. Використання фізичних комп'ютерів підходящої конфігурації вельми дорого і незручно. На щастя, в даний час існує безкоштовне ПЗ, що дозволяє повністю емулювати фізичний комп'ютер.
Вам знадобиться
  • - програма-емулятор комп'ютера VirtualBox (доступна безкоштовно на сайті virtualbox.org);
  • - CD/DVD компакт-диск або ISO-образ диска з дистрибутивом операційної системи.
Інструкція
1
Створіть нову віртуальну машину. У VirtualBox натисніть Ctrl + N або клікніть на кнопці «Створити», розташованої в панелі інструментів, або виберіть у меню пункти «Машина» і «Створити». Відобразиться майстер створення віртуальної машіни.На першій сторінці майстра просто натисніть кнопку «Вперед». На другій сторінці введіть ім'я створюваної віртуальної машини, виберіть тип і версію операційної системи, яка буде встановлюватися. На наступних сторінках виберіть обсяг доступної віртуального комп'ютера пам'яті і пройдіть процедуру створення віртуальних жорстких дисків. На останній сторінці перевірте введені параметри та натисніть кнопку «Фініш».
2
Відкрийте діалог конфігурації створеної віртуальної машини. Виділіть машину в списку менеджера віртуальних машин VirtualBox. Клацніть по виділеному елементу списку правою кнопкою миші або виберіть у головному меню пункт «Машина». В меню оберіть «Властивості».
3
Встановіть порядок завантаження, число процесорів і параметри віртуалізації віртуальної машини. У діалозі властивостей переключіться в розділ «Система». Натисніть на вкладку «Материнська плата». У списку «Порядок завантаження» за допомогою кнопок, розташованих поруч, першим поставте елемент «Жорсткий диск», а другий - CD/DVD-ROM. Задайте бажані параметри на вкладках «Процесор» і «Прискорення».
4
Встановіть параметри роботи графічної підсистеми віртуальної машини. Перейдіть у розділ «Дисплей». Встановіть обсяг відеопам'яті віртуального відеоадаптера.
5
Оберіть носій з дистрибутивом операційної системи. Перейдіть у розділ «Носії». У списку «Носії інформації» виділіть віртуальних привід оптичних дисків. У групі елементів управління «Атрибути» натисніть кнопку, розташовану праворуч від списку «Привід». В меню оберіть небудь фізичний привід, в якому знаходиться диск з інсталятором операційної системи, або клікніть по пункту «Вибрати образ оптичного диска ...» і вкажіть шлях до файлу образу.
6
Налаштуйте параметри роботи з мережею. Перейдіть у розділ «Мережа». Увімкніть необхідне число мережних адаптерів, виберіть типи їх підключень, при необхідності встановіть додаткові параметри.
7
Проведіть додаткову настройку віртуальної машини в разі потреби. На вкладках «Аудіо», «COM-порти» і «USB» виберіть бажані опції. Натисніть кнопку OK.
8
Запустіть емуляцію комп'ютера за допомогою VirtualBox. У менеджері віртуальних машин натисніть кнопку «Старт». Відкриється нове вікно запущеної віртуальної машини. Проведіть установку операційної системи так, як якщо б ви працювали з реальним комп'ютером. Приступите до подальшої роботи.