Як зробити укол в плече. Як зробити укол під шкірно відео.

В зовнішню поверхню плеча роблять підшкірні ін'єкції, а в дельтоподібний м'яз, що знаходиться глибше - внутрішньом'язові. Лікарські препарати вводять саме в зовнішню поверхню тому, що шкіра тут легко збирається в складку, під нею не проходять судини і нерви, які можна пошкодити голкою.
Вам знадобиться
  • - одноразові стерильні рукавички;
  • - 70% спирт;
  • - вата.
Інструкція
1
Вимийте руки з милом. Висушіть їх. Надіньте одноразові стерильні рукавички.
2
Приготуйте розчин для підшкірного введення.
3
Змочіть 3 ватяних кульки розчином 70% спирту. Обробіть послідовно двома кульками шкіру зовнішньої поверхні плеча. Першим кулькою велику площу, другий - меншу. Третій кулька підкладіть під зігнутий мізинець лівої руки (для лівшів правої).
4
Візьміть у вільну руку шприц. Розташуйте пальці наступним чином: 5-ий палець лежить на поршні шприца, третій і четвертий притримують шприц знизу, друга перебуває на канюле голки (пластикової частини, вдягається на сам шприц), перша лежить на циліндрі зверху.
5
Рукою із затиснутим під мізинцем ватним кулькою зберіть шкіру середньої третини плеча в складку. Вона повинна мати форму трикутника, зверненого підставою донизу.
6
Розташуйте голку під кутом 45 ° до шкіри плеча. Введіть голку в основу складки, не змінюючи напрямку, на 2/3 довжини (1-2 мм).
7
Перенесіть руку, стискає шкіру, на поршень шприца. Натискаючи на поршень, введіть ліки.
8
Витягніть голку зі шкіри. Накрийте місце ін'єкції ватним кулькою, що знаходиться під мізинцем.
9
Для визначення місця внутрішньом'язової ін'єкції попросіть пацієнта роздягтися по пояс. Зігніть його руку в ліктьовому суглобі. Прощупайте на спині лопатку, потім її з'єднання з ключицею в області плечового суглоба. Місце з'єднання лопатки з ключицею буде підставою трикутника, вершина якого знаходиться в центрі зовнішньої поверхні плеча. Місце введення ліків буде на 2-2,5 см нижче основи трикутника.
10
Так само, як і для підшкірної ін'єкції вимийте руки, надіньте рукавички, приготуйте розчин для введення і обробіть місце ін'єкції.
11
Візьміть шприц наступним чином: друге палець на поршні, перший, третій, четвертий на циліндрі, а п'ятий притримує канюлю.
12
Вільною рукою розтягніть шкіру в місці ін'єкції. Введіть голку під прямим кутом на 2/3 довжини. Руку, притримує шкіру, перенесіть на поршень і введіть ліки.
13
Витягніть голку. Притисніть до шкіри ватяну кульку.