Як побудувати гараж з шпал.

Для тих, хто відчуває серйозні труднощі з покупкою дорогих будівельних матеріалів при будівництві гаража , є непоганий вихід з положення - побудувати гараж із залізничних шпал. Знайти їх буде неважко - в даний час сотні тисяч тонн відслужили свій термін шпал марно лежать і чекають своєї утилізації.
Інструкція
1
Використання шпал в якості будівельного матеріалу - далеко не новина, особливо в районах, безпосередньо прилеглих до залізниці. Будувати з шпал просто і швидко, чому багато в чому сприяють їх розміри. Крім всіх переваг, якими володіє дерев'яна споруда з шпал, воно не схильне до гниття і впливу комах, оскільки просякнуте потужним антисептиком - креозотом. Однак, як відомо, креозот володіє деякими канцерогенними властивостями і тому для будівництва гаража краще використовувати старі шпал и, зміст креозоту в яких значно нижче, ніж у нових.
2
Оскільки гараж з шпал буде значно легше цегельного або бетонного, можна значно заощадити на фундаменті. До фундаменту перший ряд шпал закріпіть болтами, які ще при заливці фундаменту слід в нього вмонтувати. Рекомендується використовувати болти діаметром 40 мм приблизно через кожен метр.
3
Подбайте, щоб болти точно збіглися з просвердленими в шпал ах отворами, так як від першого ряду дуже багато залежить. Усі наступні ряди скріпляєте між собою металевими скобами і для більшої міцності - металевими смугами 20х4 мм або 30х4 мм (ширина і товщина) по діагоналях. Для закріплення смуг просвердлите в них отвори, куди потім вбивайте цвяхи або вкручуйте саморізи.
4
Якщо ви запланували зробити у гаражі вікно або дверний проріз, то шпал и можна ставити і вертикально. Особливу увагу приділіть якості зміцнення кутів. Вони неодмінно повинні бути рівними і міцними.
5
Після зведення стін їх необхідно оббити дранкою і обштукатурити. Як показує практика, гаражі з шпал дуже міцні, в них завжди тепло і сухо. У вас ще є питання про те, як розрахувати кількість шпал, необхідних для гаража ? Приміром, на будинок розміром 10х10х3 м досить приблизно 350 шпал.