Як виготовити формопласт. Як зробити формопласт жорстким.

Форми з формопласта є одними з самих практичних і економічних. Вони еластичні, водостійкі і довговічні. З однієї такої форми можна зробити близько 1000 виливків. Причому її якість від цього не зіпсується. Виготовлення формопласта не вимагає спеціального обладнання і цілком доступно в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - дві алюмінієві ємності;
  • - алюмінієва лопатка;
  • - модель з кожухом.
Інструкція
1
Підготуйте модель для виготовлення формопласта . Для виготовлення формопласта можна використовувати моделі з мармуру, металу, гіпсу або фарфору. Головна вимога до моделей - щоб у них не було часу. Підготувати моделі для формопластових форм можна кількома способами.
2
Зробіть розчин для виготовлення моделі, кожуха або плити з гіпсу, зачиненого на вапняному молоці великий жирності. Ретельно зачистите і просушіть модель, кожух і плиту. Просочіть їх 30% розчином мідного або залізного купоросу і ще раз ретельно просушіть. В результаті хімічної реакції вапна і купоросу утворюється нерозчинна речовина, щільно закупорють усі пори гіпсу і підвищує його міцність.
3
Покрийте гіпсові моделі підігрітою натуральною оліфою і ретельно просушіть. Повторіть процедуру два рази. Нанесіть 1-2 шари масляного лаку. Дочекайтеся висихання лаку.
4
Застосовуйте кожух, модель і плиту «свіжого відливу». У щойно відлитих виробів усі пори заповнені водою і завдяки цьому, формопласт не зможе проникнути в пори гіпсу.
5
Розріжте формопласт на невеликі шматочки розміром 1-4 см для прискорення процесу плавлення.
6
Візьміть дві алюмінієві ємності різного розміру. Ідеально підійдуть, наприклад, таз і бідон з товстими стінками.
7
В більшу з двох ємностей налийте олію. Для масляної лазні підійде циліндрове, трансформаторне або будь-яке інше масло з високою температурою кипіння. Для того щоб бідон не стикалася з дном таза, рекомендується використовувати підставку.
8
Поставте масляну баню на вогонь. Акуратно помішуйте формопласт алюмінієвої лопаткою протягом всього процесу плавлення. Уважно стежте за температурою - періодично робіть відповідні заміри. Слід пам'ятати, що температура не повинна перевищувати 130 градусів.
9
Залийте формопласт в підготовлену і нагріту до температури 50-70 градусів модель з кожухом.
10
Дочекайтеся повного охолодження і зніміть форму з моделі.
Зверніть увагу
При виготовленні формопласта не рекомендується використовувати сталеву посуд - в ній формопласт може сильно пригоріти.