Як змінити розмір кластера. Як зробити розмір кластера 128м.

Можливості зберігання та доступу до інформації, розташованої на сучасних цифрових носіях, визначаються не тільки характеристиками самих носіїв, а й параметрами створених на них файлових систем. Одним з важливих параметрів файлових систем, використовуваних ОС Windows, є розмір кластера. Чим більше кластер, тим ефективніше читаються невеликі файли, але тим менш раціонально витрачається дисковий простір. Іноді має сенс змінити розмір кластера.
Вам знадобиться
  • - будь-який носій достатньої ємності для збереження даних;
  • - адміністративні права.
Інструкція
1
Створіть тимчасову директорію на носії, відведеному під збереження даних з диска, на якому буде змінюватися розмір кластера. Використовуйте будь-який зручний файловий менеджер або провідник Windows.
2
Скопіюйте всі важливі дані з диска, що підлягає модифікації файлової системи, на резервний носій. Для цього у файловому менеджері відкрийте на одній з панелей щойно створений тимчасовий каталог, а на іншій - вибраний диск. Виділіть директорії з важливими даними. Дайте команду на копіювання файлів. Дочекайтеся закінчення процесу копірованія.В разі відсутності файлового менеджера, відкрийте вікно папки носія, з якого потрібно скопіювати дані. Для цього двічі клікніть по значку «Мій комп'ютер», розташованому на робочому столі або в меню «Пуск», у вікні клацніть по піктограмі потрібного носія інформації. У вікні папки виділіть директорії за допомогою миші і клацніть по посиланню «Скопіювати виділені об'єкти» в групі «Завдання для файлів і папок». У діалозі «Копіювання елементів» знайдіть і виділіть тимчасовий каталог, натисніть кнопку «Копіювання».
3
Запустіть командний процесор cmd. Для цього клікніть по кнопці «Пуск» і виберіть пункт «Виконати» появи меню. В діалозі «Запуск програми» в текстове поле введіть рядок "cmd". Натисніть кнопку OK.
4
Ознайомтеся з довідкою по роботі команди format, виберіть параметри форматування. У вікні командного процесора введіть команду: format/? Натисніть Enter. Прочитайте відображений текст. Використовуйте смугу прокрутки для скролінгу вмісту вікна. Виберіть предпочитаемую файлову систему і розмір кластера, допустимий для неї.
5
Змініть розмір кластера файлової системи диска шляхом його форматування. Введіть у вікні командного процесора команду види: format <ім'я_диска>/FS: <файлова_система>/A: <размер_кластера> Як параметр <ім'я_диска> вкажіть літеру форматируемого накопичувача з подальшим двокрапкою. Маркер <файлова_система> замініть одним із значень: fat, fat32 або ntfs. Замість <размер_кластера> введіть число, яке вказує майбутній розмір кластера (можливі значення були виведені на попередньому кроці). Так, для створення на диску D файлової системи NTFS з розміром кластера 8192 байта, слід ввести команду: format D:/FS: ntfs/A: 8192Далее натисніть Enter, введіть поточну мітку диска і знову натисніть Enter, введіть Y і натисніть Enter ще раз . Якщо буде виданий запит на примусове відключення томи, ще раз введіть Y і натисніть Enter. Дочекайтеся закінчення форматування.
6
Перенесіть дані, раніше збережені в тимчасовій папці, на тільки що відформатований носій із зміненим розміром кластера. Проробіть дії, аналогічні тим, які були описані в другому кроці.
7
Видаліть тимчасову папку. Скористайтеся можливостями файлового менеджера або провідника.