Як змінити тип файлової системи.

Файлова система визначає формат зберігання і способи доступу до даних на носії інформації. Від типу файлової системи залежить максимальний обсяг файлів, максимально можлива кількість файлів на носії, можливість відновлення після збоїв і багато іншого. У багатьох випадках, наприклад при установці нової версії операційної системи, має сенс змінити тип файлової системи на яких або дисках.
Вам знадобиться
  • - додатковий носій для тимчасового збереження даних;
  • - адміністративні права.
Інструкція
1
Відкрийте папку «Мій комп'ютер». Для цього клацніть правою клавішею миші по піктограмі "Мій комп'ютер" на робочому столі і виберіть пункт «Відкрити» в контекстному меню.
2
Відкрийте папку диска комп'ютера, на якому будуть збережені дані з носія, обраного для зміни типу файлової системи. Клацніть правою кнопкою миші по іконці диска. У контекстному меню виберіть пункт «Відкрити».
3
Створіть тимчасову папку для збереження даних. В меню послідовно виберіть пункти «Файл», «Створити», «Папку». Введіть ім'я створюваного каталогу. Натисніть Enter.
4
Виділіть каталоги з важливими даними на носії, тип файлової системи якого повинен бути змінений. Натисніть кнопку «Назад» щоб повернутися в папку «Мій комп'ютер». Здійсніть дії, аналогічні описаним у другому кроці, для переходу в кореневий каталог обраного носія інформації. Шляхом руху курсору миші при натиснутій лівій клавіші або шляхом вчинення кліків по іменах каталогів, утримуючи на клавіатурі клавіші Ctrl, виділіть директорії, інформацію з яких випливає зберегти.
5
Скопіюйте виділені каталоги в тимчасову директорію на іншому диску. Клацніть по посиланню «Скопіювати виділені об'єкти», розташованої в групі «Завдання для файлів і папок». З'явиться діалог «Копіювання елементів». У дереві носіїв і папок в цьому діалозі знайдіть і виділіть елемент, відповідної тимчасової директорії, створеної на третьому кроці. Натисніть кнопку «Копіювання». Дочекайтеся закінчення процесу копіювання інформації.
6
Відкрийте діалог форматування. Натисніть кнопку «Назад» для повернення до папки «Мій комп'ютер». Клацніть правою кнопкою миші по іконці носія, тип файлової системи якого повинен бути змінений. У контекстному меню виберіть пункт «Форматування».
7
Встановіть бажаний тип файлової системи. У діалозі «Формат» розгорніть випадає "Файлова система», клікнувши по ньому мишею. Виберіть пункт, відповідний потрібної файлової системи.
8
Змініть тип файлової системи носія інформації шляхом його форматування. Клацніть по кнопці «Почати». Натисніть кнопку OK у вікні попередження. Дочекайтеся закінчення процесу форматування.
9
Перемістіть інформацію, збережену в тимчасовій папці, на відформатований носій. Проведіть дії, аналогічні тим, які були описані в п'ятому кроці. Перейдіть в тимчасову директорію, виділіть весь її вміст, клацніть по посиланню «Перемістити виділені об'єкти» в групі «Завдання для файлів і папок», в якості цільової директорії виберіть кореневий каталог відформатованого носія. Натисніть кнопку «переміщення». Дочекайтеся завершення операції.