Як клеїти шпалери в кутах. захисний куточок для шпалер.

Якщо минулого наклейка шпалер в кутах могла вийти малопривабливою, то сьогодні на допомогу людям приходить прогрес з відповідними матеріалами і технологіями. Тепер навіть недосвідчена людина може самостійно наклеїти шпалери так, що роботу буде складно відрізнити від результату праці спеціаліста по обробці.
Вам знадобиться
  • Шпалери, пластиковий куточок, клей для шпалер.
Інструкція
1
Підготовка кута. Дана операція виконується ще на стадії шпаклівки стін в приміщенні. На цьому етапі кути кімнати обладнуються спеціальними пластиковими куточками, які кріпляться до стін на шпаклівку. Після того, як куточки будуть надійно закріплені, а стіни будуть готові до їх покриття шпалерами, можна перейти до оформлення кутів.
2
Наклейка шпалер в кутах кімнати. Ніколи не обклеювати всі кути кімнати шпалерами відразу - виберіть для себе той кут, з якого вам буде простіше почати. Для цього у вас повинна бути заготовлена смужка шпалер потрібної довжини. Ретельно промажте ділянку стіни клеєм для шпалер на ширину смужки (потрібно збільшити ширину на 3-5 сантиметрів), також необхідно обробити клеєм сам пластиковий куточок. Після того, як ділянка стіни і куточок будуть оброблені клеєм, можете прикладати до неї шпалери. Якщо ви почали роботу зліва направо, тоді вам потрібно ліву сторону шпалер прикласти до внутрішній стороні куточка так, щоб вся смуга ідеально рівно розташовувалася по всій його довжині.
3
Розкачайте шпалери спеціальним валиком або ж шпателем, після чого, покрийте клеєм чергову ділянку стіни. Який замикає куточок робиться таким чином. З останньою смугою шпалер зв'язується нова смуга. Раскатка клею виконується по напрямку до куточка. Після того, як шпалери будуть приклеєні до внутрішньої частини куточка, канцелярським ножем обріжте їх зайвий ділянку (по внутрішній лінії куточка).
Зверніть увагу
Клеїти шпалери в кутах здається чимось захмарно складним. І ці побоювання почасти виправдані. Приклеювати ціле полотно в кут не рекомендується. Бамбукові шпалери не дають усадки, добре приховують дрібні нерівності і працювати з ними простіше, так як клей наноситься безпосередньо на стіну. Втім, кут залишається кутом, шпалери - шпалерами і рекомендації як клеїти шпалери в кутах, абсолютно однакові для будь-якого типу матеріалу.
Корисна порада
Як клеїти шпалери в кутах - корисні поради. Пам'ятайте про те, що в наших квартирах, навіть в дуже хороших, кути не завжди рівні. Тому не варто клеїти відразу цілу смугу шпалер в кут. Цього робити не потрібно. В даному випадку можна залишити виступ за кут приблизно півтора чи два сантиметри. Якщо ви зробите так, то наступна смуга ляже рівно до стінки. Якщо ви клеїте щільні шпалери, то потрібно використовувати схил. Наклейте залишився шматок з напуском на прилеглу стіну.
Сьогодні існує безліч способів обробки стін і стелі. Це і традиційне фарбування, оздоблення дерев'яними або пластиковими панелями, декоративна штукатурка і багато інших. Проте, обклеювання стін шпалерами не втратило свою актуальність і зараз. А враховуючи величезний вибір шпалер за якістю, матеріалом з якого вони виготовлені, кольором і фактурою - це найпопулярніший вид обробки стін.
Вам знадобиться
  • Схил; шпатель; широка кисть; валик для шпалер; ніж для різання паперу; металева лінійка; рулетка; ножиці
Інструкція
1
Обклеювання стін шпалерами не можна починати, поки не проведені необхідні підготовчі роботи. Очистіть поверхні від старого покриття. Якщо це були шпалери , їх потрібно зняти. Для цього запасіться чистою водою і ретельно, широким пензлем змочуйте наклеєні смуги. Навіть якщо шпалери були щільними, важкими, вони, намокнувши, легко відійдуть від стіни. Якщо стіни були побілені чи пофарбовані водоемульсійною фарбою, промийте їх водою. Закрийте тріщини і щілини. Обов'язково разделайте і заштукатурьте всі щілини і тріщини. Якщо в якихось місцях шар штукатурки тримається нещільно, його краще відбити і заштукатурити повторно. Стіна повинна бути рівною і прочной.Нанесіте ґрунтовку. Гарантувати стіни можна готової ґрунтовкою для внутрішніх робіт, а можна розчином шпалерного клею.
2
Тепер після того, як стіни повністю підготовлені і висохли, можна приступати до обклеювання їх шпалерами. Попередньо приготуйте клей. При покупці клею враховуйте тип вибраних шпалер (паперові, вінілові, флізелінові) і розводите його строго по інструкції. Сучасні різновиди клеїв не вимагають тривалого приготування, проте їх потрібно ретельно промешать, щоб маса була однорідною і без комков.Пріготовьте необхідний інструмент: рулетку і металеву лінійку для розкрою; широку кисть для нанесення клею (краще дві - окремо для шпалер і стін, щоб частки піску і пилу зі стін не потрапили на шпалери ); рівний чистий щит, на якому ви будете різати шпалери . Перед «розкриємо», перевірте, щоб всі рулони були з однієї партії. Якщо шпалери однотонні або мають малюнок «без добору», можете заздалегідь нарізати смуги довжиною рівній висоті кімнати з запасом 3-5см. Якщо шпалери з малюнком, тим більше, коли рапорт має велику довжину (буває до 70см), візьміть 2 рулони, покладіть поруч, вирівняйте по малюнку і розріжте по довжині відразу обидва. Після цього нанесіть клей (ретельно промазуйте краю) на одну смугу шпалер. Потім складіть її гармошкою, клейовим шаром всередину - для просочування (паперові шпалери просочуються 5-8 хв залежно від товщини, вінілові 8-10 хв). Поки одна смуга просочується, намажте клеєм другу. Обклеювання стін шпалерами починайте «від світла», тобто від кута, ближнього до вікна. Для правильного виконання кута, смуга повинна заходити за кут всього на 1-3см. Для прикладу, якщо у вас шпалери 53см, то на відстані 50см від кута намітьте вертикальну лінію за допомогою схилу. Візьміть першу смугу, вирівняйте по вертикальній лінії, залишок 2-3см зайде за ріг - акуратно розрівняйте шпалери валиком зверху вниз і від центру до країв, добре розгладьте кут. З протилежного боку кута, коли прийде її черга, приклеїте смугу внахлест. Наступну смугу клейте встик до першої. Обов'язково страхуйте себе і перевіряйте вертикаль схилом через 3-4 полоси.Корпуса від розеток і вимикачів бажано зняти до обклеювання. Після того, як шпалери приклеєні, акуратно виріжте отвори і поставте їх на місце. Віконні і дверні прорізи обклеювати в одному напрямку, роблячи напуск на укіс, який потім потрібно буде обрізати. Для того щоб чисто виконати перехід стіна - стеля, використовуйте спеціальну лінійку для обрізання країв. Інший варіант - наклеювання декоративного стельового бордюру.
3
Після того, як всі смуги наклеєні, подбайте про те, щоб у приміщенні не було дуже жарко, не було протягів. Час висихання у різних шпалер може коливатися від 1-го до 3-х днів (чим щільніше верхній шар, тим довше сохнуть шпалери ), дотримуйтеся обережності.
Зверніть увагу
1. Не можна клеїти шпалери на непідготовлену поверхность.2. При нанесенні клею стежте за тим, щоб його було в міру. Як недолік клейового шару, так і його надлишок можуть привести до дефектів (розрив полотна, сморщивание, повітряні бульбашки) .3. Використовуйте клей, відповідний типу шпалер (не можна використовувати клей для вінілових шпалер при роботі з флізеліновимі) .4. Використання виска обов'язково! 5. При висиханні, стежте за мікрокліматом в кімнаті.