Як відтворювати Шопена.

Шопен - композитор польського походження, один з представників романтизму. Мова романтичної музики дещо складніше, ніж в епоху класицизму: з'являються акорди на побічних щаблях, ускладнюється ритмічний малюнок, але головне - Шопен, як і всі романтики, використовував великий арсенал трелей, форшлагов та інших прикрас.
Інструкція
1
Загальні рекомендації при грі творів Шопена знайомі більшості музикантів. По-перше, приміром, при розборі фортепіанного твору, спочатку вивчіть окремо партію кожної руки. Не беріться за все твір відразу, розучуйте по 4-8 тактів. Відразу виконуйте всі прикраси, використовуйте вірну аппликатуру. Грайте в максимально повільному темпі.
2
В вальсах, мазурках та інших творах Шопена активно використовується стандартний акомпанемент в структурі партії лівої руки: бас - акорд - акорд (при Четирехдольний розмірах акорд повторюється тричі). Тому ліву руку розучуйте, програючи відразу двома: лівою - тільки бас, правою - тільки акорди. Слідкуйте, щоб бас звучав чітко і досить голосно, а акорди приглушено. Аппликатура в правій руці при цьому не має значення, а лівою дотримуйтесь порядок пальців в точності.
3
Трели в класичних творах граються з акцентом на першу ноту з трьох. У романтизмі акцент зміщується на останню ноту. Тому починайте грати трелі і форшлагі з невеликим випередженням, щоб сильна (або відносно сильна) частка збіглася з акцентом.
4
У романтизмі вперше був використаний прийом rubato (вільний темп). У певні моменти допускається (а іноді і потрібно) уповільнення або прискорення для додання особливої емоційності твору. У ці моменти не тільки висотою тону, динамікою, але і всією душею показуйте напруга музики.
5
Читайте про композитора і про конкретному творі. У контексті історії створення вказано настрій композитора. Аналізуйте будова мелодії, гармонію, тональність. Намагайтеся зрозуміти думку автора про події.
6
Відбивайте в грі дух епохи і самого автора. В епоху романтизму в усіх сферах мистецтва активно розвивалася тема внутрішнього світу конкретного, звичайної людини (в протиставлення класичного культу героя, влади, народу). Висловлюйте власну індивідуальність, спільність з композитором.