Як зробити анімаційний аватар.

В мережі інтернет на більшості форумів і сайтів нашими «особами» є аватари. Аватар - це не просто картинка. За допомогою аватара ми можемо розповісти про свій характер, уподобання, настрої. Найбільш незвичайними є анімаційні аватари. Вони можуть подобатися або дратувати, але не можуть залишитися непоміченими. Зробити анімаційний аватар, щоб виразити себе і привернути увагу, може кожен.
Вам знадобиться
  • Файл з вподобаним відео;
  • відеоплеєр з можливістю виділення кадрів з відео;
  • графічний редактор (Photoshop).
Інструкція
1
Щоб зробити анімаційний аватар, візьміть файл з вподобаним відео. Можна взяти його, наприклад, з Youtube або Rutube. Щоб зберегти відео з вказаних сайтів, скористайтеся спеціальними сервісами збереження відео, наприклад, сайтом videosaver.ru. На даному сайті є спеціальна форма, в яку необхідно скопіювати адресу файлу з приглянувшимся вам відео.
2
Після збереження відео на комп'ютер, скористайтеся відеоплеєром з функцією зйомки кадрів, наприклад, BS Player. Щоб отримати кадр з відео, використовуючи даний плеєр, натисніть англійську букву «P» на клавіатурі. Натиснувши її, ви отримаєте кадр з фільму, збережений у вигляді звичайної картинки (у форматі JPG). Утримуючи кнопку з англійською літерою «P», ви зможете зберегти кілька кадрів, що йдуть підряд. Швидкість збереження кадрів (з використанням даного плеєра) становить приблизно 10 штук за одну секунду.
3
Далі, щоб зробити анімаційний аватар, запустіть графічний редактор, наприклад, Photoshop. Потім, зайдіть в папку, де встановлений відеоплеєр, за допомогою якого ви робили картинки (кадри). Перетягніть в запущений графічний редактор (Photoshop) всі кадри, які вам знадобляться. Зробити це можна за допомогою мишки.
4
Візьміть за основу аватара картинку, яку ви перетягнули останньої. Виділіть мишкою інструмент Photoshop Movie Tool, і перетягніть інші картинки на основну, створюючи при цьому нові верстви. Попутно закривайте картинки, які вже перетягнули. У підсумку ви повинні отримати один відкритий файл з безліччю шарів.
5
Виділіть всі шари з допомогою миші, утримуючи для цього кнопку Ctrl. Зайдіть в меню Layer, підміню Align. Вам потрібна функція Left Edges. Використовуючи цю функцію, вирівняйте картинки по вертикалі. Потім скористайтеся (в тому ж меню) функцією Top Edges, яка дозволить вирівняти картинки в шарах по горизонталі.
6
Тепер вам потрібна буде панель інструментів Animation, розташована в меню Window. Перемкніть панель в режим Frames, виберіть функцію Make Frames From Layers. Кадри вишикуються на панелі анімації в зворотному порядку. Виберіть функцію Reverse Frames. Виділіть всі кадри за допомогою функції Select All Frames, на одному з них виберіть потрібний вам час показу, наприклад, 0,1 секунди. Для окремих кадрів можна вибрати інший час, знявши виділення з інших.
7
Кадри майбутнього анімаційного аватара можна обробляти також, як і звичайні зображення. Після обробки збережіть аватар у форматі GIF. Для цього зайдіть в меню під назвою File. Вам знадобиться підміню Save for Web & Devices. Збережіть аватар, постаравшись зменшити його вагу, звичайно, не на шкоду якості.
Зверніть увагу
Перетаскуючи кадри з папки відеоплеєра у відкритий Photoshop, не беріть кілька кадрів, що йдуть підряд, так як вони дуже схожі один на одного, і будуть тільки збільшувати вагу аватара. Краще скористатися функціоналом графічного редактора, щоб продовжити показ одного кадру.
Корисна порада
Зробити анімаційний аватар можна також за допомогою online-сервісів. На подібних сайтах необхідно просто завантажити картинки, з яких ви хочете зробити анімаційний аватар, відрегулювати швидкість показу кадрів, і зберегти своє творіння. Враховуйте, що картинки для створення аватарів таким способом потрібно заздалегідь підганяти під потрібний розмір. Деякі подібні сервіси проставляють свій логотип на одержані анімаційних аватарах.