Як знайти воду на ділянці. Який дротом знаходять воду.

Стаття допоможе вам правильно визначити місце, де знаходиться вода на вашому дачній ділянці.
Вам знадобиться
  • Алюмінієва дріт, спостереження за рослинами і тваринами, гілка калини або ліщини.
Інструкція
1
Існує 4 найбільш часто застосовуваних народних методів для пошуку води: 1) В першому випадку пошук проводять за допомогою індикації, цей варіант отримав назву методу біолокаціі.2) У другому випадку воду шукають, спостерігаючи за рослинами - індікаторамі.3) Третій характерний спостереженням, як поводяться тварини, птахи, насекомие.4) Спостереження за природними ознаками.
2
Для пошуку води методом індикації нам будуть потрібні алюмінієвий дріт або гілка у вигляді вилки з калини, ліщини, верби.Із алюмінієвого дроту виготовляємо два відрізки, довжина яких становить 30-40см. Далі загинаємо їм кінці через 10 сантиметрів, і вставляємо їх в дерев'яні трубки таким чином, щоб вони вільно поворачівалісь.Берём в руки ці відрізки. Спочатку пошуку вони знаходяться розгорнутими по горизонту на 180 градусів. Починаємо рухатися по ділянці. У місці знаходження води відрізки будуть замикатися в сторону течії води. Коли ж ми минаємо це місце, то дроту розійдуться в сторони. Позначаємо місце, де з'єдналися відрізки і проходимо, розвівши їх перпендикулярно. Якщо вони одразу з'єднуються і тримаються так яке - той час, то ми знайшли напрямок підземних вод. У разі відхилення дротів в сторону слід знову шукати місце, де вони з'єднаються. У тій точці і буде джерело води.
3
Пошук підземної води можна вести, спостерігаючи за рослинами. Вони, як індикатори, вказують нам місце її знаходження. Там де є близьке залягання води рослинність більш яскрава і соковита. В давні часи орієнтиром близькості грунтових вод служила верба. Так само помічено, що щавель теж виростає в відмінних для риття колодязя місцях.
4
Спостерігаючи за поведінкою тварин, люди помітили: Коли собака хоче пити, вона копає землю в місці, де відчула воду.Гусі намагаються нести яйця, де перетинаються водяні жіли.Комари і мошки, коли заходить сонце в'ються стовпами в місцях, де під землею є вода.
Зверніть увагу
Спосіб визначити, жорстка вода або м'яка - по інтенсивності утворення накипу на чайнику. Але цей спосіб теж не дуже хороший, він враховує тільки частину жорсткості, тимчасову жорсткість (солі кальцію, магнію і гідрокарбонатів).
Корисна порада
У домашніх умовах ви зможете визначити тільки органо-лептіческіе властивості води: присмак, запах, колір, каламутність, прозорість. І то відносно. Присмак визначаєте просто спробувавши воду. Якісне визначення проводять описово: слабка опалесценція, опалесценція, слабка, помітна і сильна каламуть.
Інколи під час походу або подорожі виникає така ситуація, коли пошук джерела води стає життєвою необхідністю. Визначити місце, де недалеко від поверхні залягає вода, може будь-яка людина, що знає певні ознаки. За якими прикметами шукати джерело?
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - цеглу.
Інструкція
1
Пошукайте струмок. Огляньте низинки, яри, схили пагорбів. Особливу увагу зверніть на місця з пишною рослинністю. Але майте на увазі, що серед яблунь та вишень шукати джерело марно. Ці дерева грунтові води не люблять.
2
Поспостерігайте за прилеглою територією. Краще робити це вранці або ввечері, після жаркого дня. У місці, де ви побачите густий та палючий туман, обов'язково є вода, і залягає вона неглибоко. Якщо туман лежить суцільний пеленою, то підземний джерело видадуть найбільш щільні його ділянки.
3
Озирніться навколо. На близькість води можуть вказати деякі рослини і комахи. Якщо в якомусь місці росте мати-й-мачуха, снить, кропива, папороть або осока і стовпом в'ються комарі, то вода там знаходиться зовсім поруч з поверхнею. Знайти підземне джерело реальніше поряд з ялиною, вільхою або березою, сосна ж зазвичай вказує найбільш посушливі місця.
4
Проаналізуйте рельєф місцевості. Воду можна шукати в природних котлованах або западинах - в цих місцях під землею утворюється «чаша» з глини або каменів. За точну прикмету місця, де потрібно копати, візьміть більш соковиту і зелену траву, вологолюбні рослини.
5
Пошукайте воду за допомогою влагопоглотітельной якостей цегли з червоної глини. Цей спосіб підходить для тих, у кого є запас часу. Закопайте цеглини на невелику глибину в декількох місцях. Через добу - відкопайте. Більш вологий цегла вкаже на близький підземне джерело.
6
Поспостерігайте за тваринами. У спекотну погоду собаки і кішки люблять відпочивати в самому прохолодному місці, де, швидше за все, грунтові води знаходяться неглибоко.
7
Огляньте схили гір. У гористій місцевості можна знайти воду в шарах пористого пісковика. Зверніть увагу на темні плями, яскраву і соковиту рослинність. Щоб добути воду, потрібно вирити поглиблення у нижнього краю трав'янистої поверхні і почекати, поки просочиться вода.