Як фотографувати нічне місто.

Фотографії нічного міста особливо привабливі. Навіть знайомі вулички виглядають зовсім по-новому, від світла фар залишаються цікаві лінії, а вуличне освітлення створює ефект свята. Для того щоб фотографії нічного міста вас не розчарували, слід дотримуватися деяких правил зйомки в темний час доби.
Вам знадобиться
  • - Фотоапарат;
  • - штатив;
  • - пульт дистанційного спуску або спусковий тросик;
  • - спалах.
Інструкція
1
Фотографуйте нічне місто в режимі пріоритету діафрагми з використанням брекетинга. Час витримки потрібно встановити більше 10 секунд. Саме для того, щоб уникнути вібрації під час витримки, для нічної зйомки потрібний штатив і спусковий тросик.
2
Зніміть встановлену на об'єктив захист від ультрафіолетових променів і різні фільтри. Якщо ви не зробите цього, можуть виникнути відблиски, засвічування або роздвоювання. Бленду само рекомендується встановити, щоб уникнути бічних променів і відбитків від бічних предметів.
3
Якщо ви хочете використовувати спалах - увімкніть режим повільної синхронізації. Це необхідно для того, щоб на фотографії були видні не тільки люди або предмети, що потрапили під спалах, а й задній план за ними. Якщо на вашому фотоапараті немає функції повільної синхронізації, поставте час витримки вручну. Спробуйте різну витримку, щоб визначити найкращий результат.
4
Дуже цікаві знімки виходять шляхом накладення кадрів. Для цього, спочатку сфотографуйте вид нічного міста. Підберіть композицію так, щоб на місці, де потім розташується місяць, було порожнє небо. Потім потрібно сфотографувати саму луну. Для цього краще використовувати довгофокусний об'єктив. Потім, використовуючи програму Photoshop, накладіть один кадр на інший.
5
Щоб отримати на нічних фотографіях ефект слідів світла від рухомих об'єктів, використовуйте режим зйомки з тривалою експозицією. Такий же ефект можна отримати і при накладенні декількох кадрів, зроблених з невеликим проміжком часу з одного місця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sSJPWf0UHm4
Корисна порада
Самое гарний час для нічної зйомки - півгодини або трохи більше після заходу. В цей період небо ще світиться і всі предмети на ньому чітко виділяються. Щоб підсилити цей ефект світиться неба, побудуйте композицію так, щоб воно займало більшу частину фотографії. А коли остаточно стемніє - все простір кадру має бути зайнято наземними предметами.
Мерехтливі вогні нічного міста, легкий серпанок, огортає ліхтарі і дерева, створюють загадковість і романтичність нічних пейзажів. Нічна фотозйомка - окремий вид фотомистецтва, дуже ефектний, але потребує особливих умов. Головне в справі нічний фотосесії - це довга витримка і нерухомість фотоапарата.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - штатив.
Інструкція
1
Приготуйте необхідне обладнання для зйомки. Режим нічної зйомки є практично у всіх сучасних цифрових компактних камерах. Але для отримання якісних нічних фотознімків у вашому фотоапараті потрібна ручна настройка витримки. Для того, щоб кадр не був розмитим, в умовах нічної зйомки вам знадобиться штатив. В умовах низької освітленості неможливо знімати з рук. Є камери, які дозволяють знімати з рук на витягах до секунди. В таких фотоапаратах матриця закріплена в магнітному полі і рухається разом з руками людини. Якщо ж ваша камера не має таких переваг, то неминуче використовувати штатив. Пейзажна зйомка повинна проводитися без спалаху, інакше світло вихопить тільки перший план.
2
Виберіть відповідний час і погоду. Професіонали радять знімати в так зване «режимний час». Воно триває 20-30 хвилин після заходу сонця, коли небо ще не стало чорним, але вже запалилося міське освітлення вулиць. Вранці цей час починається за 30 хвилин до сходу сонця, коли темне небо починає поступово світлішати. Взимку можна не пристосовуватися під режимний час. Низькі хмари відображають вогні міста, і небо виходить не таким темним. Що стосується погоди, то зовсім ясне небо зробить кадр банальним, а хмари або туманність додадуть знімку родзинку.
3
Увімкніть ваш фотоапарат і переведіть його в ручний режим. Закріпіть камеру на штативі, виберіть композицію і наведіть фотоапарат на об'єкт.
4
Підберіть значення параметрів витримка-діафрагма. Регулюючи довжину витримки, можна досягти самих різних результатів. Чим витримка довший (близько хвилини і більше), тим менше предметів буде на фотографії. Не буде видно випадкових перехожих, проїжджаючих повз машин, тільки світло фар прочертить на знімку яскраву смугу. Нічне місто вийде порожнім. Знімати з довгою витримкою краще нерухомі предмети.
5
Виберіть найнижчу чутливість матриці. Довгі витримки самі по собі сприяють додаванню шумів (зернистість), тому намагайтеся використовувати найменші значення ISO (ISO це рівень чутливості пікселів матриці).
6
Налаштуйте фотоапарат на режим зйомки «автоспуск». Натисніть кнопку і приберіть руки від фотоапарата. За ті секунди, поки працює автоспуск, тремтіння фотоапарата, викликане вашими руками, вщухає, і виходить чітко не розмазаний нічний кадр.