Як малювати городецкую розпис.

Городецька розпис - сонячна, добра, красива техніка малювання. В старовину нею прикрашали предмети побуту - дитячі меблі, луб'яні короби, шкатулки. І сьогодні ця манера малювання і раніше популярна. Як же малювати городецкую розпис?
Вам знадобиться
  • - Темпера (фарба з натуральних пігментів) або гуаш з додаванням клею (ПВА);
  • - кисті (біляча №2 або №3, колонок №1 або №2, флейц - плоска кисть для подмалевок №2 або №3);
  • - дерев'яна основа для малювання.
Інструкція
1
Для малювання Городоцької розпису візьміть білу, чорну, червону, вишневу, яскраво-блакитну, яскраво-червону, жовту, окис хрому і червоний залізоокисний фарби. З кожного основного кольору можна створювати разбеленний. Для цього додайте білу фарбу в яскравий колір.
2
Малюйте городецкую розпис на дерев'яній основі, яку попередньо заґрунтуйте червоним, жовтим, синім або чорним кольором. Спочатку на поверхні олівцем намітьте розташування компонентів візерунка. Важливо відразу намітити вузли композиції - де і які яскраві елементи будуть розташовуватися. Між великими елементами розташуйте середні деталі, які зв'яжуть великі між собою.
3
Види композицій Городоцької розпису можна розділити на кілька різновидів. «Букет» малюйте симетрично на стравах і обробних дошках. Для «гірлянди», варіанту «букета», один-два квітки малюйте в центрі, дрібні квіти з листям - по сторонам. Цей візерунок використовуйте для прикраси хлібниць, шкатулок, меблів. «Ромб», різновид «гірлянди», зображайте, починаючи з великого елемента в центрі, поступово зменшуючи деталі до вершин. Цю композицію можна побачити на старовинних скринях, лавках, стулках шаф. Композиції «квіткова смуга» і «вінок» створюйте з повторюваних циклів квітів однакового або різного розміру і кольору, розділених парами листочків. Ці різновиди візерунків використовуйте для обробки об'ємних круглих предметів.
4
Городецька розпис складається з різних елементів - кіл, дужок, крапок, крапель, дуг, штрихів і спіралей. У вузлах композиції намалюйте розбілений фарбою елементи правильної круглої форми - це будуть основи квітів. Поверх їх малюйте більш темним тоном того ж кольору, наприклад, по блакитному використовуйте синій. Тонким пензлем зобразите контури квіткових пелюсток. Між квітами намітьте двома-трьома мазками зелене листя.
5
Приступайте до заключного етапу розпису. Чорної і білої фарбою нанесіть на малюнок штрихи і точки, які «пожвавлять» його і додадуть закінчений вигляд. Ця робота повинна виконуватися найтоншою пензлем. Після того, як фарба висохне, виріб покрийте безбарвним лаком і висушіть.