Як правильно побудувати баню.

Заміський відпочинок різноманітний, і кожному тут знайдеться заняття до душі. Кому охота з риболовлею, кому - походи за грибами-ягодами, кому - в городі і саду власними руками виростити багатий урожай. Але вінчає будь-яке заняття, перетворює роботу в відпочинок, а відпочинок - в свято, зцілює і тіло, і душу, звичайно ж, російська лазня. Тому і думка побудувати лазню неминуче виникає у кожного власника заміського будинку, котеджу і навіть дачі, а у багатьох саме вона служить основним поштовхом до придбання ділянки або будинку подалі від асфальту, бетону, шуму і пилу великих міст.

Справа ця на перший погляд не хитра - лазня не будинок, кожен може впоратися. І це дійсно так, будівництво лазні під силу кожному. Але всього одна з декількох типових помилок здатна отруїти задоволення від лазні на багато років вперед.Традіціонная російська лазня - це, звичайно ж, зруб з круглих колод. Те, що колоди повинні бути соснові або ялинові, теж знає багато хто. Але не кожному відомо, що сосна сосні ворожнечу. Чим північніше росте дерево, тим повільніше відбувається утворення його деревини, а значить, тим щільніше вона виходить. Ось чому в Карелії лазні стоять і по сто років, і навіть більше, а у зрубу, зробленого з постала на півдні сосни, вже через пару років почнуть гнити нижні вінці. Вибирайте колоди 20-25 см завтовшки. Більш тонкі не зможуть утримати тепло, а більш товсті просто незручні при строітельстве.Заготовлени колоди повинні бути взимку, коли деревина суші. Перед будівництвом додатково сушити їх все одно доведеться, але занадто вологу деревину добре просушити не вдасться. Небажана наявність «смоляних кишень», що знижують якість колоди. А значить, відразу відмовляємося від прикорневой і верхівкової частин дерева, найкраще підходять колоди з його середіни.Однако традиції традиціями, а сучасні матеріали деколи радикально змінюють наше уявлення про те, як повинна виглядати «справжня» баня. Досить цікавий варіант - каркасна лазня з сендвіч-панелями для стін. Незважаючи на деяку революційність такого підходу, він цілком виправданий, адже теплоізоляційні матеріали панелей будуть чудово тримати тепло. А більш ніж помітна економія і на зведенні стін, і на фундаменті (адже каркасна лазня набагато легше бревенчатой, а значить, і фундамент потрібен менш потужний) змусять міцно задуматися будь-якого дбайливого хозяіна.О важливості фундаменту окремо говорити не будемо, адже і так ясно, що він може стати причиною перекосу всієї конструкції, що, звичайно ж, нежелательно.Ізнутрі баню обшивають, як правило, осикою, рідше - тополею або вільхою. Їх переваги - водостійкість і низька теплоємність, тобто в нагрітій лазні такі стіни не будуть розпеченими. Смоли ці породи також не виділяють, що в натопленій парильні буде тільки плюсом.Сердце будь-якої лазні - піч-кам'янка. Однак зараз можна придбати готові печі відмінної якості вітчизняного або фінського виробництва, так що виготовляти її самостійно немає необхідності. Ідеальним наповнювачем вважається талькохлорид, однак більш поширений діабаз теж подойдет.Прінудітельная вентиляція в традиційній російській лазні не потрібна, але при тривалому безперервному використанні парної її присутність стає желательним.Решів побудувати лазню, вдумливо поставтеся до підлогового покриття. Плитка хоч і здається практичною, але в нагрітій парилці здатна піднести неприємний сюрприз. А ось в помивочной вона більш ніж доречна, тут дерев'яна підлога швидко прийде в непридатність.

Російська лазня - це відмінне місце для відпочинку. Жоден заміський будинок не може вважатися завершеним, якщо у нього немає лазні. Ніжитися в парилці корисно для здоров'я: нормалізується нервова система, з'являється відчуття свіжості та оновлення. А щоб побудувати баню , не обов'язково наймати будівельну бригаду. Це можна зробити і самостійно.
Вам знадобиться
  • Зруб, деревина для облицювання, будматеріали
Інструкція
1
Вибір місця: Російська лазня зазвичай ставиться відокремлено від дому. Але іноді буває, що поставити її окремо немає можливості. Якщо лазня планується як прибудова до будинку, в якому ви постійно не живе, то взимку доведеться протоплювати його цілком, щоб тепло з лазні не йшло. Щоб цього не робити, баню слід утеплити. З точки зору пожежної безпеки, баня в окремій споруді є кращим варіантом.
2
План лазні: Щоб побудувати баню самому, насамперед потрібно розрахувати планування. У самому простому випадку в приміщенні роблять тільки передбанник і парну секцію. Найповніший варіант - це тамбур, передбанник (там роздягаються або відпочивають), потім слідує мильня (приміщення для миття), парна кімната. Тамбур ізолює прогріваються приміщення від вулиці. Площа передбанника зазвичай становить 4-6 кв.м. Саме в передбаннику зазвичай встановлюють лавку і стіл. Кімната для миття вже вимагає більше місця, ніж передбанник (в середньому це 4-8 кв.м.) Там розташовуються баки з водою, тазики або шайки, полички, на які зручно класти приналежності для миття. Парилка має приблизно такі ж розміри, як і мильня. Там знаходиться піч, лавки і баки з водою. Лазня не повинна мати велику висоту, інакше тепло буде йти. Рекомендована висота стелі в лазні - 2,1 м.
3
Вентиляція: Вентиляція необхідна, інакше лазня належно не прогріється. Повітря в приміщенні не буде циркулювати, тепло зосередиться навколо печі. Зазвичай перший отвір роблять прямо за піччю, в підлозі. Друге - на висоті трохи більше 1 м, розташоване по діагоналі до першого, а третє - на тій же лінії, але під самою стелею. Друге і третє отвори з'єднуються трубою, яка виходить на горище. Для того щоб мати можливість контролювати прогрівання, кожен отвір забезпечується заслінкою.
4
Зведення лазні: Для лазні потрібен зруб. Найпростіше рішення - придбати вже готовий. Для внутрішньої обробки беруть не хвойну, а краще лиственную деревину. Адже деревина хвойних порід дерев виділятиме смолу, відмитися від якої дуже нелегко. Найкраща деревина для лазні - осика або липа, які будуть дуже приємно пахнути ще кілька лет.Но потрібно лакувати дерево, інакше лазня перестане «дихати». Але пройтися оліфою або поморів стіни зі стелею не завадить. Лавки і двері не повинні мати виступаючі металеві елементи. Коли лазня затоплена, про них можна обпекти. Все лавки повинні бути такими, щоб на них було приємно лежати чи сидіти. При плануванні освітлення слід подбати про те, щоб велика вологість і температура не чинила на світильники руйнівного впливу. І ще одне: яскраве світло в лазні ні до чого, а от приглушене і м'яке освітлення підійде якнайкраще.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iH-B8B97JNI
Корисна порада
Добре якщо лазня стоїть біля річки або озера - можна туди зануритися. Але якщо нічого такого поруч немає, то можна влаштувати біля лазні невеликий басейн.