Як ловити щуку восени.

Вельми цікаво ловити щуку восени. Але куди краще поїхати на рибалку? Водойми краще вибирати далеко від місць, заселених людиною. Щука воліє полювати там, де протягом невелике, або просто в тихих заводях. Слід попередньо довідатися, чи присутні на водоймі ями, корчі, саме там щука може підстерігати видобуток, або ховатися від небезпеки.

Трапляється, що щука в пошуках їжі може плавати неподалік від берега або, навпаки, в місцях зі швидкою течією. Восени щуці потрібно набагато більше їжі, ніж в інші пори року, так як вона нагулює жир. Ловити її можна до самих заморозків, поки не утвориться кірка льоду біля берегів.

Восени вода у водоймах на глибині і поверхні стає приблизно однієї температури, так як іде охолодження поверхні за рахунок рвучких вітрів, холодних дощів. Щука кидається практично на будь-яку наживку і в будь-яких місцях. Це пов'язано з тим, що риба розподіляється по всій річці і щуці важче прогодуватися. Якщо річка невелика, то водоростей і іншого корму для щуки недостатньо, і вони зголоднілі випливають з середовищ існування в пошуках поживи. Тоді їх зловити зовсім неважко, при цьому, щука стрибає над поверхнею води, намагаючись зловити якого-небудь малька.

Захоплююче ловити щуку на спінінг, вона заковтує практично будь-яку приманку. Це може бути і блешня і виброхвост. Однак слід не забувати, що на одному водоймищі щуку реально зловити на воблер, а на іншому - на «вертушку». Немає загальних правил, де і чим краще ловити. На кожній водоймі свої особливості. Якщо влітку її можливо впіймати на живця, то восени цей спосіб не надійний. Щука в осінній період перебуває постійно в пошуках їжі, тому важко обчислити її місце перебування.

Блешнею набагато більше можна зловити риби, ніж на живця. Головне, правильно вибрати колір блешні. На одних водоймах щук ловлять на яскраві блешні, на інших - на потьмяніли. У кожному разі, рибалка завжди повинен при собі мати набір з різними блешнями, які відрізнятимуться за формою, розміром, товщині і діяти за обставинами.

При виборі спінінга слід звертати увагу на такі чинники:

  1. Чим жорсткіше вудлище, тим на більшу відстань можна закинути більш велику наживку.
  2. Перевагу слід віддавати безинерціонной котушці.
  3. Відмінно зарекомендувала себе «плетінка» діаметром 22 мм.
  4. Бажано використовувати вольфрамовий повідець.

Пам'ятайте, що найкрупніші екземпляри щуки ловляться восени. Бажаємо удачі і великого улову!

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vLyBQRm2KaU