Як правильно побудувати вулик: поради.

Якщо ви вирішили зайнятися бджільництвом, то вам, звичайно ж, знадобляться бджолині вулики. Незважаючи на те, що бджоли зазвичай продаються разом зі своїм «домом», додатковий вулик може стати в нагоді, наприклад, для посадки роїв. Купувати порожні вулики - дороге задоволення. Коштувати такий вулик може стільки ж, скільки бджолина сім'я. При наявності мінімального столярного досвіду зробити вулик своїми руками зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • - шерхебель;
  • - рубанок;
  • - дошка;
  • - цвяхи;
  • - молоток;
  • - фуганок
Інструкція
1
Проведіть первинну зачистку дощок за допомогою шерхебеля. Ретельно обробіть дошки спочатку одинарним, а потім і подвійним рубанком.
2
З'єднайте дошки з вибраними шпунтами і фальцами в суцільну стінку за допомогою шпильок і шпильок.
3
Прибейте до верхньої кромки передньої і задньої стінок вулика бруски розміром 6х10х450 мм. Бруски прибиваються із зовнішнього боку і, надалі, будуть служити для настилу стелі. Зробіть фланці глибиною 17 мм.
4
Відміряйте на внутрішній стороні бічних стінок вулика відстань в 450 мм і відзначте його рисою.
5
З'єднайте передню стіну вулика з бічними таким чином, щоб верхня частина бічних стінок була на одному рівні з бруском, прибитим на передній стороні вулика. Таким же чином приєднаєте задню стінку. При складанні корпусу вулика слід враховувати, що його внутрішній розмір повинен бути строго 450х450 мм. Для цього орієнтуйтеся по проведеної раніше межах. Всі кути вулика повинні складати строго 90 градусів.
6
Відпиляєте надлишки на бічних стінах вулика.
7
Повісьте дві гніздові рамки на фланці задньої і передньої стінок вулика. Одна рамка вішається з лівого боку, а інша - з правого. Відзначте нижній край бруска рамок. Проведіть з внутрішньої сторони на цьому рівні лінію по всьому периметру вулика. Відступите вниз від цієї лінії 20 мм і проведіть другу лінію, що йде по периметру вулика. На цьому рівні розташується сітка або стать вашої вулика.
8
Проріжте льоток в передній стінці вулика. Нижня кромка льотка повинна розташовуватися на одному рівні з сіткою.
9
Вставте сітку, навісьте рамки, покладіть утеплювальну подушку, настелите стелю і накрийте вулик дахом.
10
Пофарбуйте вулик фарбою з додаванням бронзового або алюмінієвого порошку. Це допоможе уникнути впливу електричного поля на бджіл.
Корисна порада
Для того щоб спостерігати за бджолами не турбуючи їх, обладнайте невелике скляне віконце в задній стінці вулика. Із зовнішнього боку вулика віконце повинне щільно закриватися віконницею.