Як приймати аскорбінку. Як правильно розводити і пити порошок аскобріновой кислоти.

Вітамін С є життєво важливою речовиною, необхідним для нормальної роботи сполучної і кісткової тканини. Людський організм не здатний виробляти його самостійно, тому при дефіциті вітаміну С лікарі рекомендують приймати аскорбінову кислоту.
Інструкція
1
Нестача вітаміну С в організмі не протікає безслідно. Першою ознакою дефіциту цього корисного елемента буде надмірна сприйнятливість до простудних захворювань. Справа в тому, що для нормальної роботи імунної системи вітамін С так само обов'язковий, як і для кісткової тканини. Зниження захисних сил організму буде проявлятися слабкістю, блідістю і швидкою стомлюваністю. Якщо перераховані симптомів не насторожать хворого і дефіцит вітаміну С не буде заповнений, ситуація тільки погіршиться. Тривожним ознакою, що вказує на серйозний недолік вітаміну, є сухість шкіри, ламкість нігтів, кровоточивість ясен і випадання волосся. Якщо ж і в цьому випадку не буде вжито заходів, може розвинутися важке захворювання - цинга. Якщо на шкірі з'являються крововиливи у вигляді яскраво-червоних плям, значить, проблема вимагає серйозної корекції.
2
При зниженому імунітеті, слабкості, неповноцінному або недостатньому харчуванні щодня приймайте по 50-100 мг аскорбінки. Дозу для дитини зменшите вдвічі. Під час вагітності та лактації жінка потребує підвищеної кількості вітаміну С. Якщо ви знаходитесь в одному з цих станів, збільште дозування препарату до 300 мг на день. Як правило, такі ударні дози необхідні лише в перший тиждень прийому аскорбінки. Після цього навіть вагітним і годуючим буде достатньо звичайної дози (100 мг).
3
Якщо у вас є ознаки серйозного недоліку вітаміну С, пийте по 100-150 мг аскорбінової кислоти. Дитяча доза - 75-100 мг. Якщо ви добре переносите препарат, після його прийому не виникає свербіж або інші прояви алергії, пийте препарат у рекомендованій дозі до поліпшення стану.
4
Для кращого засвоєння аскорбінки, пийте її після прийому їжі. На час лікування утримайтеся від прийому аспірину, гепарину та оральних контрацептивів.
5
Скасуйте прийом аскорбінки, якщо після її прийому вас турбують такі симптоми: діарея, блювота, головний біль, висип. Зверніться до лікаря, щоб він скорегував дозу.
Зверніть увагу
Не рекомендується пити аскорбінку при каменях у нирках, цукровому діабеті та тромбофлебіті.
Аскорбінова кислота - це вітамін, який необхідний для нормального функціонування кісткової і сполучної тканини. Людським організмом він не виробляється, тому отримати його можна тільки з поза: через їжу і при прийомі аптечних препаратів.
Інструкція
1
При дефіциті аскорбінової кислоти (вітаміну С) в організмі з'являються такі симптоми, як сухість і блідість шкірних покривів, кровоточивість ясен, ламкість нігтів, випадіння волосся, швидка стомлюваність і ослаблення імунітету. У важких випадках розвивається серйозне захворювання - цинга, при якій кровоносні судини стають настільки крихкими, що на шкірі з'являються крововиливи у вигляді темно-червоних плям. Крім цього, починають випадати зуби і з'являються ревматоїдні болі в кінцівках. Звичайно, довести себе до цинги в сучасних умовах життя не так-то просто, але гіповітаміноз легкого ступеня - досить поширене явище.
2
Приймайте по 50-100 мг вітаміну на добу при неповноцінному харчуванні і для зміцнення імунітету в холодну пору року. Дитині давайте половинну дозу. При вагітності та під час лактації добова доза може бути збільшена до 300 мг в перший тиждень прийому з подальшим зниженням дозування до 100 мг.
3
Збільште дозу аскорбінової кислоти до 100 мг тричі на день, при наявності ознак гіповітамінозу С. Дітям призначають дозу в два рази меншу. Тривалість курсу лікування залежить від вираженості симптомів і переносимості препарату.
4
Приймайте аскорбінову кислоту після їжі. У цьому випадку вітамін добре всмоктується і надає найбільш виражене дію.
5
Проконсультуйтеся з лікарем перед прийомом аскорбінової кислоти при наявності у вас цукрового діабету, сечокам'яної хвороби, тромбофлебіту. При появі побічних ефектів (головний біль, висип, блювання, діарея і т.д.) скасуйте препарат і зверніться до фахівця для коригування дози.
6
Не пийте вітамін С одночасно з гепарином, аспірином і гормональними контрацептивами. Ефективність лікування в цьому випадку знижується.