Як розрахувати обмотку трансформатора. Як розрахувати кількість витків обмотки.

В радіоаматорського практиці нерідко виникає необхідність виготовити трансформатор з нестандартними значеннями струму і напруги. Добре, коли вдається знайти готовий пристрій з необхідними обмотками, в іншому випадку виготовити його доведеться самостійно.
Інструкція
1
Визначтеся перед початком розрахунку з вихідними даними майбутнього устрою. Трансформатор складається з магнітопровода (сердечника), первинної (мережевий) і вторинної обмоток. Важливою особливістю при розрахунку трансформатора є вибір сердечника. Оптимальним варіантом є сердечник броньового типу, так як, на відміну від тороїдального, на нього знадобиться в півтора рази менше дроти для виготовлення обмоток. Вибираючи сердечник, керуйтеся товщиною набору і шириною його центральній пластини. Площа перетину визначте як твір товщини набору на ширину пластини.
2
Проведіть розрахунок кількості витків обмотки (?) На 1 вольт. Це розраховується за формулою:? = S: 50, де S - площа перерізу магнітопроводу в квадратних сантиметрах. Для цього виміряйте площу перетину сердечника, при цьому за основу прийміть те, що 50 квадратних сантиметрів = 1 виток на вольт. Наприклад, якщо перетин муздрамтеатру одно 150 квадратних сантиметрів, то на 1 вольт (150: 50) потрібно 3 витка проводу.
3
Проведіть розрахунок первинної (мережевий) обмотки для напруги 220 вольт. Отримане в пункті 2 значення помножте на 220. Наприклад: 3х220 = 660 витків первинної (мережевий) обмотки.
4
Проведіть розрахунок вторинної обмотки, виходячи з потреб. Отримане в пункті 2 значення помножте на потрібне вам напругу. Припустимо, що вихідна напруга повинна становити 80 вольт, тоді 3х80 = 240 витків вторинної обмотки. Таким чином, для понижувального трансформатора з вхідним напругою 220 вольт і напругою на виході 80 вольт, потрібно 660 витків первинної (мережевий) обмотки і 240 витків вторинної обмотки ізольованого дроту перетином 2 квадратних міліметра.
5
Перевірте по закінченні розрахунку коефіцієнт заповнення вікна обмотками. Він не повинен перевищити 0,5, тільки тоді можна приступити до намотуванні, інакше доведеться брати сердечник, який має велику площу перетину, і заново проводити всі розрахунки. Не забувайте враховувати при цьому товщину ізоляції. Розрахунок підвищувального трансформатора справляєте аналогічно.