Як додати смугу прокручування. обмеження області прокрутки сторінки.

Смуги прокрутки (Scroll bars) - це вертикальна і горизонтальна смужки, що розміщуються вздовж правого (при листі зліва на право) і нижнього країв вікна або окремої області всередині вікна, призначені для переміщення вмісту у вертикальному або горизонтальному напрямках. Для управління їх зовнішнім виглядом і поведінкою в веб-сторінках використовуються елементи мови опису стилів CSS (Cascading Style Sheets - «Каскадні таблиці стилів»), вбудовані в мову HTML.
Інструкція
1
Використовуйте тег div, якщо потрібно зробити смугу прокрутки не для всієї сторінки, а тільки для обмеженої її області. У мові HTML (HyperText Markup Language - «мова розмітки гіпертексту») «тегами» називають окремі команди браузеру відобразити той чи інший елемент сторінки. У найпростішому вигляді тег div (його часто називають «шаром») пишеться так:
Це текст всередині слояЗдесь
- відкриває тег, а - що закриває. Все, що розміщено між відкриває і закриває тегами, знаходиться в шарі як в контейнері і цьому контейнеру можна задавати розміри - ширину і висоту. Це робиться за допомогою додаткового параметра («атрибуту») style, який слід додати в відкриває тег:
Це текст всередині шару
2
Вказуйте в атрибуті style тега div і правила для смуг прокрутки шару теж:
Це текст всередині слояЗдесь overflow: auto означає, що смуги прокрутки будуть з'являтися автоматично, тобто коли вміст шару не буде вміщатися в задані розміри. Якщо auto замінити на scroll, то ці смуги будуть присутні завжди, незалежно від того потрібні вони чи ні. А значення hidden надасть протилежну дію - прокрутка ніколи не буде з'являтися, навіть якщо вмісту цього контейнера не буде видно за його краями.
3
Застосовуйте аналогічний спосіб і для додавання смуг прокрутки до сторінки в цілому. За умовчанням вони з'являються в міру необхідності, але якщо з якої-небудь причини виникне необхідність в їх постійній присутності на сторінці, то у вихідний html-код слід додати відповідне правило стилю. Знайдіть у коді сторінки закриває тег заголовної частини документа і перед ним впишіть ці стильові інструкції:
У наш час мати власний сайт - не розкіш, а скоріше необхідність. Його створення вимагає певних навичок і знання html. Створити простий сайт досить просто. Однак його прикраса і створення інтерактивних елементів, що забезпечують додаткову функціональність сайту, викличе у новачка труднощі. Один з таких інтерактивних елементів, що підвищують зручність відвідувачів сайту - смуга прокрутки . Вона особливо стане в нагоді в полях сайту, що забезпечують його зв'язок зі скриптами (взаємодія сайту з користувачами).
Вам знадобиться
  • Інтернет або будь-який підручник по html
Інструкція
1
Найголовніше на будь-якому сайті - зручність користувача. Сама ідея застосування смуги прокрутки на вашому сайті буде доречна тільки в тому випадку, якщо її поява продиктовано не вашим бажанням, а її необхідністю. Зробіть макет сторінки, на яку ви хочете помістити смугу прокрутки . Виберете місце для скролла (так ще називають смуги прокрутки ).
2
Оберіть місце для смуги прокрутки на цікавій для вас сторінці сайту. Вона повинна бути жорстко пов'язана з яким-небудь елементом (наприклад, текстовим полем або спадаючим списком). Це місце ви повинні розрахувати в пікселях або у відсотках. Зробити це неважко, особливо якщо макет сайту має ясну структуру.
3
Між тегами BODY ви повинні додати стандартний код для скролла. Знайти його можна в будь-якому підручнику з html. Є два варіанти - або додати цей фрагмент безпосередньо в html код сторінки, або докласти в таблиці стилів css. Другий спосіб зручніше, якщо ви міняєте не одну сторінку, а весь сайт відразу. Потім потрібно ввести колірні параметри смуги прокрутки , інакше вона буде сірою і нецікавою. На малюнку показані і підписані елементи скролла. Параметри потрібно вводити так само, як показано на малюнку, через крапку з комою.
4
Тепер ви обов'язково повинні протестувати свої доробки. Щоб смуга прокрутки однаково виглядала у всіх браузерах, перевірте її на основних - Internet Explorer, Mozilla Firefox і Opera. Якщо вона не працює на одному з них, поверніться до першого етапу і виправте помилки.
Корисна порада
Є простий спосіб створення смуги прокрутки для web-сторінки. Задайте параметр висоти для вашого сайту 75%, тоді скролл з'явиться сам. Правда, його колірні схеми все одно варто налаштувати.