Як ремонтувати унітаз.

Практично будь-яка людина може спокійно, не відчуваючи особливого дискомфорту, прожити 2-3 дні з непрацюючим телевізором або кухонним комбайном. Але підтікає унітаз доставляє масу проблем. Якщо у вас зламався унітаз, не поспішайте викликати сантехніка. Як правило, справа в несправності бачка унітазу або звичайному засмітті. І те, і інше можна легко виправити своїми руками.
Вам знадобиться
 • - викрутка;
 • - розвідний ключ;
 • - плоскогубці;
 • - ножівка;
 • - шпатель;
 • - ганчірка.
Інструкція
1
Поверніть ручку на запірному клапані і відключіть подачу води.
2
Зніміть кришку з бачка. Злийте воду з унітазу. Якщо кнопка або ручка унітазу зламані, просуньте руку в бачок і потягніть за ланцюг. Зберіть залишки води за допомогою ганчірки або губки.
3
Якщо причина несправності полягає в тому, що бачок не наповнюю водою - перевірте положення запірного клапана і поплавка і при необхідності відрегулюйте їх.
4
Отсоедините шланг подачі води від бачка унітазу. Якщо вода не надходила в бачок унітаза, прочистите місце з'єднання шланга з бачком і відрегулюйте ланцюжок. При необхідності замініть ручку або кнопку унітазу.
5
Відкрутіть гвинти, що проходять через дно бачка, за допомогою викрутки і розвідного ключа. Зніміть і уважно огляньте бачок унітазу. Якщо він має тріщини, унітаз доведеться замінити.
6
Зніміть ущільнювальну прокаладку і відверніть гайку, яка фіксує механізм бачка. При зносі запірного механізму замініть запірний клапан і поплавковий механізм. При необхідності замініть прокладку.
7
Відкрутіть за допомогою викрутки дві гайки, розташовані на болтах бортиків і фіксуючі унітаз на підлозі. Якщо гайки сильно проржавіли і відвернути їх за допомогою викрутки не вдається - скористайтеся гайковим ключем. Якщо гайкового ключа не виявилося під рукою - обріжте болти ножівкою.
8
Зніміть унітаз, переверніть його і злийте залишки води. Закрийте каналізаційне отвір пластиком або ганчіркою, щоб запобігти попаданню каналізаційних газів у приміщення. Очистіть дно і краї унітазу від сургучу за допомогою шпателя. Ретельно перевірте унітаз. Якщо в ньому є сторонні предмети - витягніть їх. Для цього можна скористатися спеціальним гнучким тросом або дротом.
9
Приберіть ганчірку, що закриває вхід в каналізацію і зафіксуйте унітаз на підлозі за допомогою нових болтів. Зберіть бачок у зворотній послідовності.
Корисна порада
Займаючись ремонтом унітазу, будьте вкрай обережні з кришкою бачка. Кришки входять в комплект поставки та окремо не продаються.
Ніщо не є вічним, і навіть таке, здавалося б, просте, сантехнічне обладнання, як унітаз, виходить з ладу. Починаючи капітальний ремонт в будинку або квартирі, багато хто задається питанням, як правильно встановити унітаз, щоб він зміг прослужити якомога довше. Робота ця вимагає скрупульозного підходу, який не терпить недбалості. Тому при виникненні найменших сумнівів у своїх силах найкраще довірити установку устаткування фахівцям.
Вам знадобиться
 • - дриль;
 • - силіконова мастика;
 • - фанова трубка;
 • - шестигранник на "12";
 • - розвідний ключ;
 • - маркер;
 • - свердло по бетону;
 • - болти;
 • - дюбеля.
Інструкція
1
Перш ніж встановити новий унітаз, необхідно визначитися з його місцем розташування. Дане сантехнічне обладнання відрізняється від подібних пристроїв тим, що через нього проходить не тільки вода, але й інші більш тверді продукти людської життєдіяльності. Їх потрапляння в каналізаційний стояк здійснюється через відвід до унітазу. Щоб уникнути скупчування в ньому відходів, монтаж необхідно виробляти поруч з каналізаційним стояком.
2
В деяких квартирах планування туалету влаштована таким чином, що зробити установку унітазу поруч із стояком неможливо. В цьому випадку потрібно передбачити невеликий ухил, рівний двом градусам, відводу під унітаз.
3
Установка унітазу виробляється на підлогу або на плитку. Компенсувати нерівність підлоги за допомогою наклеювання ущільнювача на підставу сантехнічного обладнання.
4
Існує кілька способів монтажу туалету. Перший з них здійснюється із застосуванням гофрованого патрубка. При цьому способі необов'язково брати до уваги розташування унітаза по відношенню до каналізаційного отвору. Такий варіант монтажу визнаний найбільш простим і зручним, однак, він володіє деякими недоліками. Головний мінус полягає у великих розмірах гофри, що заважає встановлювати сантехніку впритул до стіни. Другий мінус полягає в тому, що місце, в якому з'єднуються унітаз і гофра, дуже м'яке і крихке. Прі не акуратному виконанні монтажу місце це можна легко пошкодити, при цьому відновити його буде неможливо.
5
Другий спосіб установки туалету більш важкий, зате не містить недоліків першого. Виконання його здійснюється за допомогою відводів каналізаційних труб. Це дозволяє отримати більш жорстке і міцне з'єднання унітазу з каналізацією. При установці сантехніки другим способом в якості основного елемента виступає патрубок, що з'єднує унітаз і каналізацію. Він буває двох видів: прямим і зігнутим. Якщо вихідний отвір розміщується горизонтально, використовувати потрібно кутовий патрубок. Величину кута визначають залежно від розташування каналізаційної труби щодо отвору. Прямий патрубок використовується в тих випадках, коли вихідний отвір розташоване не горизонтально.
6
Іноді унітаз розташований паралельно каналізаційному отвору. В цьому випадку потрібно придбати додатковий кутовий елемент труби. Складність другого способу установки сантехніки полягає в обов'язковій підгонці оптимального розташування, при визначенні якого враховується довжина і кут нахилу патрубка. Після закінчення стикування виробляється остаточне закріплення унітазу до підлоги.
Зверніть увагу
Щоб не розколоти унітаз, ні в якому разі не можна починати свердлити підлогу через спеціальні отвори під кріплення, які знаходяться в основі унітазу.
Корисна порада
Щоб уникнути протікання в майбутньому потрібно ретельно перевіряти всі кріплення і стежити за відсутністю зазорів.