Як запустити програму setup.

Запуск програми Setup BIOS потрібно у випадках первісної установки операційної системи Windows, зміни конфігурації пристрою завантаження, переустановлення системного часу, перевизначення комунікаційних портів або змін в установках безпеки та управління.
Інструкція
1
Виконайте включення монітора комп'ютера, а потім і самого комп'ютера. Слідкуйте за повідомленнями на екрані і звуковими сигналами системи.
2
Дочекайтеся завершення програми самотестування комп'ютера (POST).
3
Натисніть функціональну клавішу F2 для запуску програми BIOS Setup. У нижній частині екрана розташовується підказка яка саме клавіша відповідає за виклик BIOS Setup в залежності від версії встановленої OS. Повторіть цю процедуру до появи головного меню BIOS.
4
Використовуйте курсор, клавіші зі стрілками та Page Up і Page Down для навігації по меню програми. Використовуйте клавішу Enter для вибору потрібних пунктів меню і розкриття посилань.
5
Використовуйте розділ Main головного меню настройки BIOS для завдання системних дати і часу, а також параметрів жорстких дисків.
6
Визначте загальні налаштування BIOS в розділі BIOS Features Setup.
7
Використовуйте розділ Integrated Peripherals для конфігурації параметрів інтерфейсів та додаткових системних функцій системи.
8
Використовуйте розділ Power Management Setup для настройки всіх опцій енергоживлення та споживання енергії комп'ютером.
9
Використовуйте розділ PnP/PCI Configurations для прив'язування переривання (IRQ) до карт розширення свого комп'ютера.
10
Використовуйте розділ Hardware Monitor для визначення значень системних датчиків: температури процесора або швидкості обертання вентиляторів.
11
Використовуйте розділ Load Setup Defaults для відновлення налаштувань BIOS за замовчуванням і усунення всіх зроблених змін.
12
Виберіть пункт Exit для завершення налаштування і вкажіть пункт Exit and Save Changes для підтвердження застосованих змін.
13
Натисніть клавішу Y для підтвердження свого вибору і завершення роботи програми BIOS Setup.
14
Виконайте перезавантаження комп'ютера.
Зверніть увагу
Некоректні установки BIOS можуть привести до пошкодження комп'ютера.
Корисна порада
Слід пам'ятати, що внесення будь-яких змін має здійснюватися усвідомлено.
При переконфігурації комп'ютерів часто доводиться користуватися утилітою CMOS Setup. Вона записана прямо в ПЗУ материнської плати машини разом з BIOS, і тому працює навіть за відсутності завантажувальних пристроїв. Спосіб її виклику залежить від моделі плати.
Інструкція
1
Загальноприйнятий спосіб виклику утиліти CMOS Setup полягає в наступному. Увімкніть комп'ютер, після чого почніть швидко натискати клавішу "F2" або "Delete", поки не з'явиться меню цієї утиліти. Яку саме з цих двох клавіш слід натискати, залежить від моделі материнської плати. Першу з клавіш зазвичай вибирають виробники ноутбуків, другу - виробники настільних комп'ютерів, але трапляються й винятки.
2
Якщо ви не знаєте, яку саме з клавіш слід натискати, уважно дивіться на повідомлення, що виводяться на екран монітора в ході перевірки обладнання перед завантаженням (POST - Power-On Self-Test). З великою ймовірності ви побачите в нижній частині екрана одну з цих рядків: "Press F2 to enter Setup" або "Press Delete to enter Setup".
3
Деякі сучасні версії BIOS замість інформації POST перед завантаженням виводять на екран заставку, на якій іноді нічого не говориться про те, яка клавіша здійснює вхід в CMOS Setup. Зате іноді присутня інформація про те, як цю заставку прибрати. Натисніть відповідну клавішу - і ви побачите звичайний POST.
4
Якщо дізнатися, яку з клавіш потрібно натискати для входу в CMOS Setup не вдалося, спробуйте спочатку використовувати клавішу "F2", а потім, якщо завантаження машини продовжиться, перезавантажити її, на цей раз використовуючи для входу в CMOS Setup клавішу "Delete".
5
Цілком можливо, що після входу в утиліту замість меню вас зустріне форма для введення пароля. В цьому випадку, вимкніть живлення комп'ютера, зніміть мініатюрну батарейку, замкніть викруткою контакти на її утримувачі на материнській платі (але ні в якому разі ні саму батарейку!), Потім знову встановіть її, включіть комп'ютер і увійдіть в CMOS Setup.
6
Користуючись утилітою, пам'ятайте, що в ній можна здійснити дії, небезпечні для комп'ютера, наприклад, розігнати процесор до такої частоти, що він вийде з ладу. Правило тут одне: ні в якому разі не міняйте настройки, призначення яких ви не знаєте. А якщо одну з них ви випадково поміняли, тут же здійсните операцію виходу без збереження налаштувань, після чого знову увійдіть в утиліту.