Як змінити настройки мережі.

Зміна налаштувань мережі (IP-адреси, маски підмережі, адреси шлюзу і DNS-сервера) у більшості випадків буває необхідно власникам ноутбуків, змушених використовувати комп'ютер в різних місцях. Команда netsh дозволяє виконати цю операцію стандартними засобами операційної системи Windows.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню системи і перейдіть в пункт «Виконати» для запуску інструменту командного рядка.
2
Введіть значення cmd у полі "Відкрити" і натисніть кнопку OK для виконання команди.
3
Введіть значення ping 127.0.0.1 для перевірочної відправки пакетів loopback, які не виходять за межі комп'ютера і використовуються для оцінки інтервалу очікування для запиту. Середня швидкість приблизно повинна становити 3 мілісекунди.
4
Введіть команду ipconfig для визначення мережевих налаштувань комп'ютера. Боле повну інформацію можна отримати за допомогою використання команди ipconfig/all.
5
Використовуйте команду tracert для виявлення шляху пакетів від підключеного комп'ютера до мети.
6
Задайте бажане значення TTL (time to live), за замовчуванням рівне 30 і зменшуване кожним маршрутизатором на шляху проходження шлюзів на 1, опцією -h.
7
Перегляньте таблицю маршрутизації, використовуючи команду route print.
8
Використовуйте команду netstat для перегляду списку встановлених з'єднань. За замовчуванням команда намагається перетворити все IP-адреси в доменні імена за допомогою служби DNS.
9
Введіть значення netsh interface ip show address для перегляду налаштувань мережі.
10
Створіть bat-файл, що містить два рядки - настройку IP-адреси, маски підмережі, шлюзу та адреси DNS-сервера, для зміни мережевих параметрів на комп'ютері/ноутбуці: netsh interface ip set address name="Підключення по локальній мережі "source = static addr = 192.168.0.2 mask = 255.255.255.0 gateway = 192.168.0.1 gwmetric = 1netsh interface ip set dns address name="Підключення по локальній мережі "source = static addr = 192.168.1.2, де« Підключення по локальній мережі »- ім'я підключення, настройки якого підлягають зміні; addr - IP-адреса мережевого інтерфейсу; mask - маска підмережі; gateway - шлюз за умовчанням; gwmetric - метрика.
11
Використовуйте для відновлення отримання автоматичних налаштувань мережевих з'єднань через службу DHCP команди: netsh interface ip set address name="Підключення по локальній мережі" source = dhcpnetsh interface ip set dns address name="Підключення по локальній мережі" source = dhcp .
Зверніть увагу
Некоректне внесення змін до записів системного реєстру може призвести до необхідності повної переустановки OS Windows.
Іноді для організації мережі або підключення до вже існуючих каналам необхідно змінити мережеві параметри і настройки . Використання стандартизованого підходу в цьому питанні дозволяє зробити це якісно і швидко навіть з мінімальним знанням пристрої комп'ютерних мереж.
Вам знадобиться
  • - початкові знання про пристрій комп'ютерної мережі.
Інструкція
1
Визначтеся з найменуванням мережі, в якій необхідно провести зміни. Щоб побачити весь список доступних мережевих підключень, перейдіть в панель управління Windows в розділ «Мережеві підключення» .В версії Windows 7 в панелі управління вибирайте розділ "Мережа та Інтернет", далі пункт "Перегляд стану мережі та завдань". Переходьте в "Центр управління мережами і загальним доступом". Для настройки обраного мережевого підключення двічі клацніть лівою кнопкою миші на його піктограмі. Відкриється вікно стану для цього підключення.
2
Набір параметрів для настройки мережі визначається компонентами, які були для неї задіяні. Як правило, це: - Клієнт для мереж Microsoft, - Служба доступу до файлів і принтерів мереж Microsoft, - Планувальник пакетів QoS, - Протокол Інтернету (TCP/IP) .Найбільші інтерес представляє останній компонент, оскільки саме в ньому прописується унікальний IP- адреса комп'ютера і необхідні шлюзи.
3
Будьте уважні. В операційній системі Windows 7 крім звичайного протоколу Інтернету TCP/IP (IPv4) доданий протокол IPv6, що розширює діапазон використовуваних IP-адрес. Його поява обумовлена подальшим розвитком інтернет-комунікації, але поки залишається мало затребуваним.
4
Саме протокол інтернету (TCP/IP) відповідає за більшу частину роботи настроюваного підключення. Тому точно вносьте передані вам від провайдера відомості з налаштування мережі. До них зазвичай відносяться IP-адресу вашого комп'ютера, маска підмережі, IP-адреса шлюзу (комп'ютера-посередника, відповідального за маршрутизацію і доступ до віддалених ресурсів), а також DNS - сервера.
5
Швидкий доступ до налаштувань мережі можливий через відповідну іконку в системному треї (правий нижній кут робочого столу Windows). Для цього просто клікніть лівою кнопкою миші двічі по значку. Відкриється вікно налаштувань.
6
В Windows 7 застосовують шаблонні настройки для мереж, що дозволяють швидко встановити необхідні параметри. Так, тип "Громадська мережа" має найбільш високий рівень захисту комп'ютера. У разі підключення до інтернету з домашнього комп'ютера цей варіант є найкращим. Якщо передбачається настройка локальної мережі, слід вибрати варіант "Домашня мережа". Це забезпечить доступ і обмін даними між комп'ютерами домашньої мережі.
Зверніть увагу
Вироблені настройки (зміни) часто можуть зажадати перезавантаження комп'ютера, що вам слід виконати обов'язково.