Як оформити дарчу на будинок в Україні. Дарча на будинок Україна.

Дарчу (договір дарування), потрібно оформити у випадку, коли одна сторона угоди безоплатно передає належне їй майно у власність, іншій стороні. Зазвичай дарчі оформляються на нерухомість.
Інструкція
1
Проконсультуйтеся з нотаріусом про порядок оформлення дарчої або ознайомтеся з чинним законодавством України перед початком оформлення документів. Роз'ясніть для себе всі аспекти складання договору дарування, а також наслідки оформлення дарчої на будинок.
2
Зробіть ксерокопію паспорта та ідентифікаційного коду і зберіть наступні довідки: довідку про дієздатність дарувальника і обдаровуваного, довідку про відсутність обмежень на відчуження (арешту) обдарованого дому та довідку з БТІ про наявність права власності дарувальника на будинок. Візьміть дозвіл на дарування будинку з органів опіки, якщо в будинку проживає неповнолітня дитина. Такий же дозвіл буде потрібно, якщо ви оформляєте дарчу на дитину.
3
Не треба брати згода чоловіка або дружини на оформлення дарчої на третю особу, якщо ваш будинок або його частина знаходиться у вашій особистій власності (якщо він був придбаний в ході приватизації, дарування або спадщини). Ви можете оформити дарчу на свою частину будинку; договір дарування спростувати практично неможливо і родичі не матимуть права претендувати на ваше майно. Якщо ви оформляєте дарчу на дитину, то ні батьки, ні опікуни не матимуть права здійснювати будь-які угоди з будинком.
4
Віднесіть весь необхідний пакет документів нотаріуса і оформите у нього дарчу на будинок. Якщо ви оформляєте документ на родича першої черги (батька, дитини, чоловіка або дружину), вам необхідно буде заплатити 1% від вартості будинку і оплатити послуги нотаріуса, ставка оподаткування в цьому випадку 0%. Якщо ви оформляєте дарчу на стороння особа, яка не є вашим родичем першої черги, ви повинні заплатити прибутковий податок у розмірі 15% і оплатити послуги нотаріуса.