Як навчитися в'язати гачком і спицями.

Ще недавно в'язання було пріоритетом наших бабусь. Але зараз речі ручної роботи надзвичайно актуальні. Не всі готові витрачати пристойні гроші на покупку hand-made-одягу та аксесуарів. Багато хто віддає перевагу освоїти техніку в'язання спицями та гачком, щоб самостійно створювати унікальні вироби. Але справа не тільки в економії грошей. В'язання - це можливість висловити свою творчу фантазію. Потрібно запастися терпінням, щоб отримати базові навички, і ви станете справжнім фанатом цього виду рукоділля.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - гачок;
  • - пряжа;
  • - книги та журнали з в'язання.
Інструкція
1
Купіть спиці, гачок і пряжу. Спиці та гачки класифікуються за номерами.
2
Номер спиці відповідає її діаметру в міліметрах. Наприклад, діаметр в'язальної спиці № 2,5 дорівнює 2,5 мм. Діаметр спиці повинен удвічі перевищувати товщину нитки. Щоб правильно підібрати спиці до пряжі, можна зробити так: скласти нитку удвічі і злегка скрутити - товщина цієї нитки буде дорівнювати діаметру необхідних спиць.
3
Номер гачка також відповідає його діаметру. Товщина гачка повинна бути приблизно однаковою з товщиною нитки.
4
Освойте базові навички. Якщо ви хочете навчитися в'язати спицями, перш за все ви повинні навчитися набирати петлі, в'язати лицьові, виворітні, кромочні петлі, виконувати накид.
5
Якщо ви хочете навчитися в'язати гачком, ви повинні навчитися в'язати ланцюжок з повітряних петель, в'язати стовпчик без накиду і в'язати стовпчик з одним накидом. Це далеко не все, чого треба буде навчитися, але це базові елементи, на основі яких ви будете вчитися виконувати складніші завдання.
6
Для того щоб навчитися базовим навичкам, можна купити книги для початківців в'язальниць або знайти інтернет-ресурси з докладним описом, як набирати і провязивать петлі, з чіткими і докладними фотографіями та ілюстраціями. Дуже ефективні відеоуроки. Їх також легко знайти в інтернеті.
7
Знайдіть серед своїх друзів або знайомих досвідчених в'язальниць. Краще в реальності побачити, як виконуються основні елементи. Це значно спростить ваше навчання.
8
Запишіться на майстер-клас для початківців в'язальниць. За 1-2 заняття можна зрозуміти основні речі. Якщо хочеться отримати більш глибокі знання і вміння, запишіться на довгострокові курси з в'язання.
9
Навчіться розуміти схеми з в'язання. Всі види петель мають свої умовні позначення. Розшифровку цих знаків можна знайти в книгах, журналах або на інтернет - сайтах. Єдиної системи умовних позначень немає - в різних джерелах вони можуть відрізнятися один від одного.
10
Після того, як ви навчитеся читати схеми, зв'яжіть перші вироби. Спицями найбільш просто зв'язати шарф, а гачком - ажурну серветку. Ці речі вам обов'язково знадобляться.