Як врятувати бізнес.

Це дуже нелегко, коли бізнес починає приносити вам неприємності. Сповільнюються продажу, партнери та клієнти переходять до конкурентів. Але завзятість, віра в успіх і правильні дії допоможуть врятувати навіть бізнес на межі краху.
Вам знадобиться
  • - Бізнес-план;
  • - навички аналізу.
Інструкція
1
Постарайтеся припинити турбуватися і хвилюватися. Нерідко думки про поточні справи не покидають голову (і навіть змушують не спати ночами), але, дозволяючи собі залишатися в стані постійної тривоги, ви витрачаєте необхідну для вирішення проблем енергію даремно. Постарайтеся заспокоїтися. Зосередьтеся і визначте, що вам зараз потрібно. Передивіться ваші цілі і сконцентруйте увагу на пошуку про виходу з поточного стану справ.
2
Проаналізуйте вашу поточну бізнес-модель. З'ясуйте, чому бізнес не вдається. Часто це допомагає визначити нові напрямки. У цій ситуації може надзвичайно корисним виявитися фахівець-консультант, так як ви можете бути занадто далеко від розуміння того, що відбувається.
3
Визначте, у чому ваші проблеми, звідки вони виникли? Порівняйте структуру ціноутворення з тією, що пропонують ваші конкуренти. Можливо, ви перевищили значимість і вартість вашого продукту або послуги?
4
Задайте собі складні питання, які безпосередньо відносяться до вашої компанії. Чому продаж основної продукції різко скоротилися? Куди йде більшість ресурсів? Можливо, ви намагаєтеся надто швидко розширювати виробництво? Зробіть крок назад і погляньте на ваш бізнес без зайвих емоцій.
5
Зв'яжіться з кредиторами. В процесі роботи з перебудови та активізації вашого бізнесу спробуйте узгодити фінансовий план з ними. Пам'ятайте, коли доводиться стикатися з лавиною рахунків, необхідно в першу чергу і незважаючи ні на що виплачувати заробітну плату співробітникам.
6
Скоротіть ваші витрати на робочу силу. Спробуйте скоротити робочий тиждень, на час знизити заробітну плату співробітникам. Якщо інших варіантів немає, подумайте про скорочення робочих місць.
7
Складіть фінансовий план, щоб якомога швидше покрити всі збитки. Бухгалтер або фінансовий планувальник допоможуть вам визначити, які варіанти стануть прийнятними в світлі ваших обставин.