Як утеплити дерев'яний будинок.

Утеплити ваш дерев'яний будинок на зимовий час не складе труднощів, якщо тільки знати кілька простих алгоритмів. Запасіться теплоїзолятором!
Вам знадобиться
  • Додаткові радіатори
  • Теплоізолятори і герметики
Інструкція
1
Щоб обігріти дерев'яний будинок, необхідно зрозуміти, як в ньому повідомляється тепло. У дерев'яному приміщенні повинен бути джерело обігріву, а також умови, в яких він буде охолоджуватися. Таким чином відбуватиметься теплообмін. Зазвичай нагрівачем є радіатор опаленні. Повітря охолоджується в стінах будинку. В цьому процесі беруть участь стелю, стіни, підлогу. Спершу гаряче повітря піднімається до стелі, потім розповзається по стінах, досягаючи підлоги при охолодженні. Виходить, що найтепліша будівельна конструкція в будинку - стеля. А ось найхолоднішим місцем, в такому випадку, виявляється підлогу, адже повітря встигає охолодитися. Звідси часто нам і здається, що "по ногах дме" і приходить ці ноги утеплювати, чіпляти на себе шкарпетки або навіть валянки. Пол не крижаною сам по собі - таким його зробив холодне повітря!
2
Теплі повітря всередині будинку охолоджують зовнішні стіни. Ті стіни, що знаходяться всередині будинку в теплообміні мало беруть участь. Тому, слідуючи логіці, додаткові джерела тепла бажано встановлювати під вікнами. Ставити посеред кімнати ще один радіатор - заняття малокорисними, а ось біля зовнішньої стіни, внизу, та ще й вікна - саме те. Ще важливо утеплювати будинок у такій послідовності: стеля, зовнішні стіни і підлогу. Таким чином повітря буде циркулювати, не встигаючи ставати холодним, тому й ноги не доведеться особливо утеплювати. Власникам дерев'яних будинків важливо пам'ятати, що в їх житло можуть часто утворюватися діри. В стінах між балками, наприклад. І вікна можуть бути не дуже якісними. Усунення механічних причин проникнення холоду в будинок - один з найважливіших кроків.
3
Знайдіть місця, з яких дме. Так само зверніть увагу на мокнучі ділянки і місця, де стіна зістиковується з підлогою. Озбройтеся теплоізолятором і замажте кожне місце, з якого дме. Шар речовини повинен бути не міні 150 міліметрів. Не економте, тепліше буде. В дерев'яній конструкції будинку дуже важливо, щоб вікна були якісними. Якщо це не так, доведеться їх змінити. Рекомендується поставити їх на хороший герметик. З підлогою має бути все просто - покладіть килим. Якщо вас не влаштував результат, можна замислитися над обробкою будинку утеплюють зовні. Це займе більше часу, але затишок варто того!
Зверніть увагу
Якщо вікна і підвіконня вологі і запітнілі (зсередини приміщення), значить там неодмінно дует.Прінесіте снігу не горище, якщо не тане, то приміщення знизу ізольовано добре.