Як зробити тогу. Як зшити римську тогу.

Тога - приналежність повноправного громадянина Стародавнього Риму. Іноземцям та невільникам носити її було суворо заборонено. За кольором тоги можна було дізнатися, до якого стану належить людина і чи є у нього заслуги перед суспільством. Полководці-переможці могли собі дозволити особливу розкіш. Їх пурпурні одягу були розшиті золотими пальмовими гілками. Перед тим як шити тогу до вистави або рольовій грі, подумайте, яке суспільне становище займає ваш персонаж.
Вам знадобиться
  • - 10 м тонкої вовнової тканини;
  • - 3 однакові двоспальні простирадла;
  • - тасьма;
  • - кравецькі лінійка;
  • - олівець або шматок крейди;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - калькулятор;
  • - швейна машинка;
  • - голка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Виберіть тканину потрібного кольору. Верхній одяг древніх римлян могла бути білого, кремового, пурпурного, синього кольорів або ж смугаста. Широкі смуги були у сенаторів, вузькі - у вершників. У більшості випадків тоги шили з тонкої вовни. Але для рольової гри можна зробити її з декількох простирадлом. Це навіть і краще, оскільки ширина двоспальним простирадла приблизно відповідає необхідним розмірам.
2
Зніміть мірки. Вам потрібно знати відстань від шиї до підлоги і окружність талії. Позначте їх як L1 і L2. Викрійку настільки великого вироби робити навряд чи варто, але розрахунки необхідні. Розділіть L1 на 7. Тогу, звичайно, можна зробити у формі довгої смуги без всяких зрізів і заокруглень. Але у класичній римської одягу короткі краю або скошені по кутах, або закруглені. Обчисліть ширину необхідного шматка тканини. Вона дорівнює приблизно 2,1L1. Якщо дотримуватися точність, то H = 2L1 + 5/56L1.
3
Обчисліть загальну довжину. Вона становить Lобщ = L1 + 3/7L1. Зшийте наявні відрізи в один шматок. Використовувати краще білизняний шов. Помітний він не буде, оскільки тога укладається складками.
4
Розрахуйте довжину верхнього прямого краю і скоси верхніх кутів. Lверх = 6/7L1. Відповідно, від кожного краю потрібно буде відступити на відстань (Lобщ-Lверх)/2. Обчисліть скоси кутів за коротким зрізу. Розділіть L1 на 28 і помножте на 27. Позначте цей відрізок як L3. Відкладіть L3 зверху по обох краях. З'єднайте точки скоса прямими лініями.
5
Розрахуйте нижні кути. Довжина прямої частини низу становить 5/7L1. Для того, щоб визначити довжину скосів, відніміть із загальної довжини нижню і розділіть на 2. Для визначення висоти скосів відніміть від загальної ширини тканини величину L3 і теж розділіть отриману мірку на 2. Відкладіть цю мірку від вершини обох нижніх кутів вгору. З'єднайте точки скосів прямими. Ображати всі кути.
6
Краї обробіть оверлоком. Можна по краю пришити тасьму в тон, контрастну або золоту. Тога виходить досить важкою, тому надягати її краще з помічником.
7
Для рольової гри класичний крій дотримувати не обов'язково. Знайдіть шматок тканини довжиною 6 м і шириною приблизно 1,8 м. Шерсть такої ширини у продажу практично не зустрічається, тому зшийте разом декількох простирадлом. При цьому короткі зрізи можна залишити прямими. Точно так само як і в першому випадку, обробіть краю, де немає облямівки, оверлоком.
8
Одяг готова, тепер потрібно її правильно надіти. Під тогу стародавні римляни надягали туніку. Вона являє собою довгу сорочку. У благородних громадян туніка доходила до коліна. Короткі були у сотників, а довгі вважалися жіночим одягом. По суті, туніка являє собою мішок з розрізом для голови. Його можна теж зшити з простирадла, сострочіть з боків і обробивши горловину.
9
Одягніть тогу. Розділіть шматок тканини приблизно на 3 частини по ширині, захопіть 1/3 зверху і накиньте на ліве плече, закривши складками руку. Край одягу при цьому звисає майже до підлоги, але не зачіпає його. Попросіть помічника натягнути тканину на спині і пропустити під праву руку. На рівні стегна вона повинна знову лягти складками. Натягніть тканину через груди і знову перекиньте через ліве плече.
Зверніть увагу
Можна зробити тогу і з округленими кутами. У цьому випадку просто зробіть спочатку смугу потрібної довжини і ширини, а потім рівно по дузі ображати кути.
Корисна порада
Тогу для рольової гри можна зробити і трохи менше, і вужче. Вона не повинна бути настільки вільною і важкою, адже вам напевно доведеться багато рухатися. Для неї достатньо шматка тканини в 3-4 метра при ширині 150 см. Звичайно, складки не будуть настільки розкішними, але і часу на одягання ви витратите куди менше.
тоги були обов'язковим елементом гардеробу давньоримського громадянина. У наш час вони як і раніше актуальні, але вже як антуражний костюм для рольової гри або історичного фестивалю.
Інструкція
1
Оберіть спосіб зав'язування тоги. Їх дуже багато, є й елементарні, і дуже складні. Але в будь-якому випадку пам'ятайте про те, що самі ви з таким одягом не впораєтеся і надіти його на себе не зможете, тому попросіть когось допомогти вам. Вчитися зав'язувати тогу вам доведеться на вашому помічнику. Почніть з найпростішого варіанту, а потім переходите до більш складним.
2
Візьміть тогу і розправте її. Потім попросіть помічника підняти руки і оберніть його тіло тканиною, щоб обидва кінці тоги опинилися біля правого боку помічника. Праву частину тоги проведіть над лівою, а потім перекиньте через ліве плече. Зверніть увагу: один кут тканини повинен виявитися над рукою, а другий - під нею. З'єднайте ці кути так, щоб тканина охоплювала плече, а потім зав'яжіть їх у вузол. Це найпростіший варіант.
3
Візьміть тогу , зробіть кілька складок на тканині, а потім перекиньте приблизно третю частину тоги спереду через ліве плече. Залиште попереду довгий шматок тканини. Ту частину тоги, яку ви перекинули через плече, проведіть під правою рукою і туго натягніть на спині. Потім знову перекиньте тканину через ліве плече, провівши її навскоси по грудях. Закріпіть тогу і додайте кілька складок близько стегна і на грудях. Якщо у вас залишиться ще шматок тканини, проведіть його півколом так, щоб він прикривав коліна, а потім закріпіть його на спині, перекинувши через ліве плече.
4
Зверніть увагу: чоловіки повинні надягати тоги так, щоб тканина злегка прикривала коліна спереду і доходила рівно до колінного згину ззаду. Тога, яка не прикриває коліна, символізувала грубих солдатів, яким пристойні громадяни не повинні уподібнюватися. Жінкам же слід опускати тканину значно нижче колін. Особливе значення мають складки: всі вони повинні бути красиво оформлені і ретельно закріплені.