Як намалювати правильний овал.

Приємно не залежати від комп'ютерних програм, а вміти малювати від руки. До сих пір навіть серед комп'ютерних дизайнерів це дуже цінуватися. Що вже говорити про простих користувачів, для яких освоїти ці програми часом тяжка праця, а от від руки намалювати це зовсім не складно.

Вам знадобиться

Олівець, ластик, папір

Інструкція
1

Для початку з'ясуємо, що ж таке овал (від лат. ovum - яйце): опукла замкнута плоска крива без кутових точок, наприклад, еліпс. Тепер знайдемо в господарстві яку чашку і поставимо її на невеликій відстані від себе ( до 1 метра). Якщо ви сидите набагато вище, ніж коштує чашка, наприклад, ви сидите на звичайному стільці, а її поставили на дитячий стільчик, то ви бачите еліпс майже не сплюснутим. Якщо ви помістіть чашку десь на рівні очей (так званої лінії горизонту), то овал перетворитися на вузьку смужку із закругленими краями. Отже, виберемо положення для чашки.

2

Тепер, озброївшись олівцем проведемо від руки (без допомоги лінійки), дві перпендикулярні лінії. Та, яка вертикальна, дуже важлива - вона називається віссю симетрії, і є основою для всіх подальших побудов.

3

Наступний етап пов'язаний з методом візування. Полягає він у тому, щоб прикривши одне око, витягнути руку з олівцем і на олівці помітити, яка довжина. Її треба відзначити двома крайніми точками на горизонтальній осі так, щоб зліва і справа відстань була однаковою.

4

Тепер також за допомогою олівця ми повторюємо ту ж операцію, але тепер вже для вертикальної осі, щоб визначити ширину майбутнього овалу. Відзначаємо її двома крайніми точками, симетричними по відношенню до центру.

5

Далі від руки проводимо через ближню до нас точку по вертикалі і дві горизонтальні точки пересічні лінії.

6

Наступну пару ліній проводимо також через дві горизонтальні точки паралельно вже намальованим. За правилами перспективи на малюнку віддаляються в глибину паралельні горизонтальні лінії мають точки сходу за межами аркуша паперу. Малювати продовження цих ліній, щоб простежити де ж вони зійдуться немає ні можливості, ні потреби. У малюванні спрямування цих паралельних прямих визначають на око.

7

Отже, ми отримуємо останню відсутню точку на вертикальній осі. Вона була потрібна для того, щоб через неї провести дугу, на малюнку далеку від нас. Також проводимо найближчу до нас дугу. Акуратно стираємо допоміжні лінії (осі, паралельні прямі). Після закінчення роботи на малюнку чітко видно, що відстань від центру чашки до її задньої стінки значно коротший, ніж відстань від передньої стінки до центру. Подивіться на натуру, чи так це? Якщо ви все зробили по інструкції, то намалювати в перспективі нижній овал чашки (денце), не викличе у вас ніяких труднощів.

Зверніть увагу

Дуги в кроці 7 малюємо без гострих кутів і паралельних сторін.