Як приховати логічний диск.

Коли комп'ютером користується більше ніж одна людина, виникає необхідність розділяти доступ до деяких ресурсів системи. Іноді - з міркувань безпеки, іноді - щоб приховати інформацію від не тих очей. В операційній системі Windows XP є кілька способів приховати логічний диск. Для просунутих користувачів буде зручний спосіб з використанням реєстру системи. Є й більш просте альтернативне рішення по налаштуванню цього і багатьох інших параметрів.
Інструкція
1
Для початку визначтеся з диском, який ви хочете приховати. Нехай це буде диск E: \. Майте на увазі, що приховані диски будуть відображатися спеціалізованими програмами, наприклад, файловими менеджерами.
2
Скачайте утиліту по налаштуванню операційної системи від Microsoft - TweakUI. Для цього запустіть будь-який браузер для перегляду сторінок інтернету: Opera, Internet Explorer або інший, яких звикли користуватися. Відкрийте сторінку пошукової системи і введіть у рядок пошуку фразу: «скачати TweakUI». Перейдіть по посиланню і натисніть на рядок для скачування.
3
Встановіть програму. Установка активізується подвійним клацанням миші на імені файлу. Або відразу натисніть кнопку "Запустити". Відповідайте на питання майстра установки, тобто натискайте кнопку «Next», поки вона буде з'являтися, і врешті кнопку «Finish». Після цього програма буде встановлена.
4
Запустіть TweakUI. Для запуску натисніть кнопку «Пуск», потім виберіть меню «Програми», «Power Toys for Windows» і натисніть лівою кнопкою миші на значок програми.
5
Відкриється головне вікно утиліти, розділене на дві частини. У стовпці зліва будуть категорії налаштувань, а праворуч - можливі варіанти дій. У лівій частині знайдіть розділ «My Computer» і натисніть на нього двічі. Відкриється підменю з пунктів: «Drives», «Special Folders» та інших.
6
Натисніть на підпункт «Drives», тобто "диски". У правій частині вікна програми буде список доступних логічних дисків, причому всі з них будуть відзначені галочками. Це і є ознака видимості в системі. Зніміть галочку з тією літери диска, яку ви хочете приховати. Коли закінчите вибір приховуваних логічних дисків, натисніть кнопку «Apply», щоб застосувати зроблені зміни. Закрийте вікно програми.
7
Зверніть увагу, що зроблені зміни набувають чинності відразу після застосування. Також врахуйте, що якщо на одному комп'ютері кілька користувачів, то цю операцію з запуском TweakUI треба буде повторити. Увійдіть в систему під кожним з користувачів і виконайте операції з пункту 4 по пункт 6.