Як писати виклад в школі.

Виклад - вид письмової роботи в школі, в якій оцінюється рівень сприйняття, осмислення, передачі змісту і художньо-стилістичних особливостей тексту. Таке завдання дозволяє виявити, як добре в учня розвинена пам'ять, і наскільки він володіє мовними засобами російської мови.
Інструкція
1
Щоб добре написати виклад необхідно уважно прослухати текст і визначити його тему. Також потрібно виділити його основну думку. Обов'язково варто все записати в чернетці. Іноді суть тексту відбивається в його назві, на нього варто також звернути увагу.
2
Далі необхідно скласти докладний план тексту. Для цього виділяються мікротеми кожної частини і Озаглавлювати. Коли в чернетці записуються назви розділів тексту, слід залишати трохи місця для запису ключових слів і фраз.
3
Після другого прослуховування тексту необхідно заповнити порожні місця для запису ключових моментів тексту.
4
Уважно слухайте текст під час другого прочитання, зверніть увагу на його тип (розповідь, опис, міркування), його стилістичні особливості, художні засоби, що використовуються автором.
5
Напишіть відповідно до плану чорновий варіант тексту. Намагайтеся зробити його докладним і розгорнутим.
6
Якщо необхідно доповнити виклад елементами твори, наприклад, висловити своє ставлення до описуваного, подумайте, як зв'язати основний текст і ваші міркування. Перехід не повинен бути різким і помітним. Стилістика тексту також не повинна бути відмінною від усього викладу.
7
Коли чернетка готовий, слід уважно його перечитати. Потрібно видалити всі недоліки тексту: повтори, тавтології, невідповідності.
8
Прочитайте написане ще раз і виправте синтаксичні та пунктуаційні помилки.
9
Акуратним розбірливим почерком перепишіть виклад. Перечитайте чистовий варіант, будьте уважні при перевірці, постарайтеся знайти всі можливі описки.
Корисна порада
Не варто хвилюватися під час написання викладу, так як зайве хвилювання може позначитися на якості роботи. Якщо ви не впевнені в тому, як правильно пишеться якесь слово, краще замініть його синонімом. Якщо ж виникають труднощі з розміщенням розділових знаків, переформулюйте пропозиція, розбийте його на більш прості.
переказом називають письмову форму переказу. Така робота покликана продемонструвати ступінь ознайомлення учня з художнім твором, а також здатність зрозуміти, про що, крім сюжету, розповідається.

В якості основи для викладу виступають як проза, так і поезія. Крім того, для такої роботи використовуються і музичні твори. Для написання такого викладу необхідно не тільки прослухати композицію, а й вивчити лібрето, історію написання даної музики і т.д. Відповідно, щоб писати виклад правильно і грамотно, слід уважно вивчити художній твір. З цією метою недостатньо його прочитати (прослухати), важливо його проаналізувати. Зокрема допоможуть такі питання: «що автор хотів розповісти читачеві (слухачеві)?», «Який настрій передає автор?», «Які він використовує прийоми?», «Яке враження справляє його творіння?». На основі емоцій і логічних висновків можна побудувати свій виклад, адже ця робота присвячена не тільки сюжетом твору. Очевидно, щоб писати переказ, необхідно осмислити те, що ви прочитали або прослухали. Така робота повинна показати, що ви не просто знаєте сюжет твору, а й проаналізували його. Тобто виклад буде правильно написано, якщо ви поведете розповідь, пропущене через свої відчуття та думки. Чіткого плану для викладу зазвичай не становлять, оскільки воно підпорядковується композиції самого твору. Порівняйте із твором, яке повністю повинно відображати тільки ваші думки з приводу указной теми. У викладі все ж слід переказати сюжет, що їм хотів сказати автор, якими образами він доніс інформацію читачеві.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JcCQy_OkA-I