Як вирощувати боби.

Вологолюбні і холодостійкі, смачні та поживні ... Все це - про бобах. У них багато білка, і цей білок за складом близький білку м'яса. Причому, в бобах білка в два рази більше! А ще цінність бобів - у високому вмісті вітамінів, важливих для організму амінокислот і мінеральних солей. Варто посадити ця невибаглива і корисна рослина у себе в городі!
Вам знадобиться
  • - насіння бобів;
  • - перегній або компост;
  • - стимулятор росту;
  • - азотні добрива;
  • - емульсія зеленого мила.
Інструкція
1
У травні, коли земля ще мокра, можна посіяти сухе насіння бобів прямо на грядку. Боби добре розвиваються на будь-яких грунтах, крім піщаних, заболочених і кислих. Перед посівом бобів грядку слід перекопати на глибину лопати і внести 2-3 кг перегною або компосту. Після грунт треба розрівняти і полити розчином стимулятора росту.
2
В ряду боби повинні знаходитися на відстані в 10-15 см один від одного. Насіння необхідно закопувати на глибину 6-8 см. Часто боби сіють з картоплею або огірками - таке сусідство підвищує врожайність всіх цих рослин. Для того щоб запобігти появі бур'янів і утворення ґрунтової кірки, до появи сходів грунт необхідно рихлити граблями.
3
Боби сходять через 5-6 днів поле посадки насіння. У разі похолодання вони спокійно перенесуть температуру до -4 градусів.
4
З моменту всхода і до закінчення цвітіння боби особливо вимогливі до вологи. Паростки з'являються через 10-14 діб після посіву. Поки боби ростуть, ґрунт у міжряддях рекомендується обробляти мотиками (однак це слід припинити, коли рослини досягнуть висоти 50-60 см). Боби варто підживлювати азотними добривами. Коли утворюються стручки, верхівки стебел треба буде прищипувати. Це збільшить приплив поживних речовин в плоди і захистить рослини від чорної попелиці. Крім того, проти попелиці рослини регулярно обробляють дво- або чотирьохвідсоткової емульсією зеленого мила.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_GGcs2SpZo0
Зверніть увагу
Боби захистять весь город від навали кротів, тому слід сіяти їх по межах ділянки. До того ж боби накопичують азот, і тому на грядках вони можуть бути цінними попередниками для овочевих культур і картоплі.
Корисна порада
Найбільш зручні для вирощування сорти бобів - «Російські чорні», «Білоруські», «Віндзорські білі», «Віндзорські зелені», а також «Ленкоранська великі», «Сванетскіе» і «Алтайські».