Як визначити, знижена кислотність або підвищена.

Для перетравлення їжі та вилучення з неї всіх необхідних і корисних для організму речовин залози шлунка продукують сік. Він містить соляну кислоту, ферменти, ряд мінеральних солей і слиз, що запобігає стінки шлунка від роздратування кислотою. Однак деякі захворювання травної та нервової системи змінюють кількісний і якісний склад шлункового соку і призводять до його підвищеної або зниженої кислотності.
Інструкція
1
Кількість шлункового соку і його кислотність залежать від складу їжі. Найбільший його обсяг виробляється при вживанні м'яса і менше при вживанні хліба. Однак різні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту змінюють пропорції шлункового соку і? відповідно? процес травлення.
2
При зниженій кислотності шлункового соку їжа не здатна перетравлюватися і розщеплюватися на всі складові компоненти. Минаючи шлунок, вона потрапляє в кишечник, вже обсіменіння бактеріями, оскільки бактерицидні (знезаражувальні) властивості шлункового соку через зниженій кислотності відсутні або знижені. Це призводить до гниття їжі і процесу бродіння, який супроводжується проносами, бурчанням, здуттям і метеоризмом.
3
Через слабкий травного процесу при зниженій кислотності шлункового соку, кожний прийом їжі приносить відчуття тяжкості, відрижку тухлим, неприємний присмак у роті, зниження апетиту. Через недостатнє засвоєння корисних речовин приєднуються багато дефіцитні стану - анемія, демінералізація організму, авітамінози.
4
Підвищена кислотність шлункового соку проявляється іншими симптомами. Найчастіше мучить печія, відрижка кислим, рідше блювота. Через роздратування соляною кислотою стінок шлунка велика частина їжі викликає різкі болі. Ці ж болі виникають на голодний шлунок, оскільки соляна кислота починає переварювати клітини шлунка і вночі.
5
Підвищена кислотність шлункового соку відрізняється моментальними болями після прийому їжі, тоді як при зниженій кислотності біль може проявитися через 30-40 хвилин і пов'язана з нетравленням їжі. В стабілізації роботи травної системи дуже важливо диференціювати ці два стани, оскільки основним у лікуванні шлункових проблем є дієтотерапія. Однак не всі продукти однаково корисні при підвищеній і зниженій кислотності шлункового соку.