Як відбілити посірілі речі. Як зробити посірілі фіранки білими.

Часом навіть сучасні дорогі порошки не здатні повернути свіжий вигляд посірілим від вживання і частих прань речам. Але розлучатися з улюбленими предметами гардероба шкода. Не поспішайте викидати річ! Ви цілком можете освіжити її, скориставшись простими засобами.
Інструкція
1
Перед тим як розпочати прання білого постільної білизни з льону або бавовни, замочіть його з додаванням 5 столових ложок нашатирного спирту. Можете додати ще дві ложки скипидару. Особливо добре цей метод допомагає відіпрати дуже брудну білизну. Можна зробити зворотну операцію. Спочатку виперіть предмети з льону та бавовни, а потім замочіть їх у розчині скипидару. Для його приготування розчиніть 5 столових ложок скипидару в 5 літрах води. Замочити речі слід приблизно на 10 годин.
2
«Білизна» є прекрасним відбілювачем. Але врахуйте, що в разі недотримання дозування, ви ризикуєте зіпсувати річ остаточно. Крім того, часте використання засобу веде до швидкого старіння предметів одягу та білизни. Замочувати найкраще білизна приблизно на пару хвилин і в гарячому розчині. Після цього білизну слід прополоскати і знову замочити в гарячому розчині. Тепер на п'ять хвилин. Після цього прополощіть білизну і стирайте як звичайно.
3
Як повернути білий колір фіранок з гіпюру або тюлю? Візьміть 2 столові ложки 3% перекису водню і додайте столову ложку нашатирного спирту. Розчиніть в 12 літрах гарячої води і замочіть фіранки. Залиште їх на 20-30 хвилин.
4
Поставте на плиту емальоване відро з водою і доведіть воду до кипіння. Покладіть 4 склянки прального порошку і киньте у воду білизну. Якщо ви перете кольорові речі, то слід додати трохи персолі. Для білої білизни підійде відбілювач. Протягом чверті години кип'ятіть білизна, періодично помішуючи його. Потім вимкніть плиту і залиште білизна в гарячому розчині на 10 годин. Після цього вам залишається білизну тільки гарненько прополоскати.
5
До 10 літрам гарячої води додайте трохи марганцівки. Вода повинна придбати світло-рожевий відтінок. Додайте склянку прального порошку і помістіть в підготовлену воду білизну. Зверху закрийте поліетиленом. Тримайте, поки вода не охолоне.
Корисна порада
Ніколи не періть разом синтетичні і вовняні речі з предметами з льону та бавовни. Інакше світле білизну придбає сірий відтінок.