Як зробити льох сухим. Як зробити сухий підвал.

Підвал - дуже важливий об'єкт на дачі. Головна умова, пов'язане з ним, - щоб він був сухим. А от як цього добитися, знають далеко не всі садівники. Хоча потрібно враховувати всього кілька досить простих правил для того, щоб приміщення для зберігання на вашій дачі відповідало всім нормам.
Вам знадобиться
  • - будівельні матеріали;
  • - дренажні труби;
  • - насос.
Інструкція
1
Якщо з приходом весни у вашому дачному погребі збирається і стоїть вода, то перед тим як починати просушку, відкачайте всю зайву рідину. Для цього зазвичай використовують насоси, які спеціально розроблені і виготовлені для робіт з невеликими приміщеннями. Однак, як запевняють фахівці, це буде всього лише перший крок на шляху до просушуванню льохи.
2
Взагалі, щоб ваш підвал був сухим, це потрібно враховувати ще при проектуванні будинку. Якщо ж ділянка ви купили з уже готовим будинком, то необхідно провести ряд ремонтних робіт. Для цього відкопайте весь фундамент зовні, потім просмолити всі стіни. Можна встановити яку-небудь іншу гідроізоляцію. Також не забудьте про те, що необхідно прокласти по всьому периметру будівлі спеціальні труби, які займатимуться збором води. Їх потрібно підключити до спеціальної бочці з помпою для регулювання рівня вологості.
3
Якщо ваш будинок стоїть на стрічковому фундаменті, то ви можете спробувати зробити льох сухим наступним способом. Ретельно оштукатурьте стіни всередині підвалу (робити це краще всього за спеціальною монтажною сітці). Пол теж слід залити цементним розчином, щоб не було зайвих щілин. Якщо необхідно, то попередньо використовуйте стяжку. Ну, і звичайно ж, ремонтні роботи найкраще проводити в той час року, коли в підвалі щодо сухо. Наприклад, влітку. І обов'язкова умова: цемент вибирати тільки водонепроникний. Нехай по грошах вийде трохи дорожче, зате результат вас приємно здивує.
4
Ще один варіант позбавлення підземного приміщення від зайвої вологи виглядає так. Спочатку підніміть підлогу в погребі, не обов'язково на велику висоту. Це можна зробити за допомогою дощок або бетону. Після чого уздовж всіх стін прокладете спеціальні дренажні труби, які виходять в спеціальний колодязь. При цьому він повинен бути викопаний всередині самого льоху на глибину до піску. Для посилення ефекту у дворі влаштуйте точно такий же дренажний колодязь і також проведіть труби (тепер вже вздовж будинку). Такий спосіб допоможе вам підсушити і землю навколо самої будови. Після того як ви зробите водовідвідну систему, відремонтуйте приміщення льоху. Для цього стіни і підлогу оштукатурьте і нанесіть спеціальне водонепроникне покриття. Тепер ваш льох завжди залишатиметься сухим!